بایدن هیچ برنامه ای برای از سرگیری مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل نخواهد داشت

1 55 خبر عجیب

شفقنا- مقام آگاه گفت: بایدن برنامه ای برای از سرگیری مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل ندارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یک مقام آگاه اما ناشناس گفت: جو بایدن در سفر روز جمعه خود به کرانه باختری هیچ پیشنهادی برای از سرگیری مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین ندارد.

روند مذاکرات سال ها متوقف شده بود و با برنامه ابراهیم برای انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی و عادی سازی چندین کشور عربی با اسرائیل، این روند به کلی مختل شد.

بایدن در سفر خود به سرزمین‌های فلسطینی بر حمایت خود از راه‌حل دو کشوری برای مناقشه چند دهه گذشته تاکید کرده و از بسته جدیدی از کمک‌های اقتصادی و فنی به فلسطینی‌ها رونمایی خواهد کرد، اما پیشرفت سیاسی کمی در این سفر پیش‌بینی می‌شود.

انتظار می رود بایدن قبل از عزیمت به عربستان سعودی در دومین مرحله از سفر خود با محمود عباس، رئیس جمهور فلسطین در بیت لحم دیدار کند.

حتی قبل از سفر بایدن به منطقه، مقامات فلسطینی او را متهم کردند که با برنامه ریزی برای ادغام اسرائیل و کشورهای عربی منطقه در طرح امنیتی جدید، موضوع تشکیل کشور فلسطین، شهرک سازی های غیرقانونی اسرائیل و آینده مردم فلسطین را نادیده گرفته است.

اما دولت بایدن این اتهامات را رد کرد و به زمان ترامپ اشاره کرد که همه چیز درباره فلسطین قطع شده بود. دولت بایدن گفت که علاوه بر کمک چند ساله تا سقف 100 میلیون دلار به بیمارستان‌های بیت‌المقدس شرقی، اقداماتی را برای ارتقای شبکه‌های مخابراتی در کرانه باختری و غزه به استانداردهای پرسرعت 4G تا پایان سال 2023 اعلام خواهد کرد. اقدامات امدادی در سفر

  آغاز عملیات اجرایی پروژه های فاضلاب دریایی 8 شهر ساحلی مازندران

علاوه بر این، یک بسته مالی جداگانه به مبلغ 201 میلیون دلار از طریق آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد (UNRWA) برای کمک به آوارگان فلسطینی ارائه خواهد شد.

گزارش اصلی رویترز را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید