باند سازمان یافته قاچاق سوخت در مازندران متلاشی شد/کشف 907 هزار لیتر سوخت قاچاق

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر گفت: در راستای مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی و برخورد با قاچاق منابع ملی به ویژه قاچاق فرآورده های سوختی، ماموران این اداره کل. مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی منطقه موفق به شناسایی اعضای باند جعل اسناد و کارت سوخت خودروها در پارکینگ و بدون تردد در سطح منطقه و قاچاق سوخت شد.

وی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات دقیق پلیسی، کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی مشخص کردند که اعضای این باند سازمان یافته از سال 1395 با استفاده از مدارک جعلی خودرو اقدام به ساخت کارت سوخت می کنند. قاچاق سوخت به خارج از کشور گفته می شود در شرایط فعلی اقتصادی به عنوان یک اولویت در دستور کار افسران این فرماندهی قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه شبکه اصلی این باند به صورت گسترده به جعل اسناد و مطالبه کارت سوخت می پرداختند، گفت: متهم اصلی با همدستی همدستان خود در استان های جنوبی با ارائه مدارک جعلی از تعداد. پلاک خودروهای موجود در پارکینگ ها و یا بدون بیمه و توقیف، برای صدور کارت سوخت غیرقانونی اقدام کرده اند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس امنیت اقتصادی با همکاری کارشناسان شرکت نفت تمامی اعضای این باند را شناسایی کردند، افزود: متهمان پرونده در عملیات جداگانه با تایید مقام قضایی بازداشت شدند.

سردار میرزایی گفت: 5 نفر از اعضای اصلی این باند پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

  صدراعظم آلمان: توافق هسته ای ایران نباید بیش از این به تعویق بیفتد

وی با اشاره به اینکه کارت سوخت مورد نظر در استان های مرزی از جمله سیستان و بلوچستان و هرمزگان مصرف می شد، تصریح کرد: میزان سوخت صادر شده با اسناد جعلی شامل 58 میلیون و 272 لیتر بنزین و 848 هزار و 801 لیتر نفت و گاز بوده است.

فرمانده انتظامی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: پدیده قاچاق علاوه بر تاثیرگذاری بر اقتصاد کشور، ریشه سایر جرایم در جامعه است و فرماندهی انتظامی از هیچ تلاشی برای مقابله با این پدیده دریغ نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید