افزایش قیمت تمام شده دارو با افزایش سقف تعهدات بیمه ای / 119 داروی بدون نسخه تحت پوشش بیمه

عطا الله حیدری در بازدید از داروخانه های شهرستان بیجار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان جهت ارزیابی نحوه اجرا طرح دارواروی بیان کرد: افزایش قیمت در روزهای اخیر با افزایش سقف تعهدات بیمه ای همراه بوده و تعداد داروها تحت پوشش بم افزایش یافته است.

وی افزود: 119 داروی بدون نسخه و 366 دارویی که قبلاً تحت پوشش نبودند اکنون تحت پوشش بیمه قرار دارند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستانقطعا چون با افزایش قیمت داروسهم بیمار ثابت و در برخی موارد کاهش می یابد، گفت: زمانی که قیمت داروها بالا می رود، مابه التفاوت قیمت توسط سازمان های بیمه گر پرداخت می شود و تاثیری در سهم بیمار ندارد.

وی در ادامه توضیح داد: درج مابه التفاوت در قبض مکانیزه داروخانه الزامی است.

حیدری ادامه داد: اگر بیمار با نسخه رایگان به داروخانه مراجعه کند، متصدی داروخانه باید بیمار را برای اخذ بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت معرفی و نسخه الکترونیکی را وارد سامانه کند.

این مقام مسئول با اشاره به ممنوعیت کاهش عرضه داروهای ضد بارداری بدون نسخه پزشک گفت: بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانان، عرضه بدون نسخه بدون نسخه در داروخانه ها ممنوع است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: پس از این افزایش قیمت عوارض فنی دریافتی از داروخانه ها; بدون افزایش.

حیدری وضعیت شهرستان را از نظر ذخایر دارویی خوب اعلام کرد و گفت: ممکن است برخی داروها به دلیل مشکلات و کمبودها در کشور کمیاب شود اما این مشکل طی هفته های آینده برطرف خواهد شد.

  عاملان تیراندازی منجر به مرگ وی در مراسم تشییع دسفول دستگیر شدند.

با بیان اینکه عرضه شیرخشک متابولیک و رژیمی به صورت سیستمی و بر اساس نوع و مقدار تجویز شده توسط پزشک می باشد، نام و مشخصات مصرف کننده نهایی مستقیماً توسط سازمان ارسال می شود و داروخانه مجاز به عرضه به افراد دیگر نمی باشد. وی گفت: مصرف و مشکل کمبود به این معنا وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید