افتتاح 35 پروژه کشاورزی در کوم

محمدرضا حاجی رضا افزود: کشاورزی قم نیز در زمینه تامین امنیت غذایی و خودکفایی کشور نقش موثر و مفیدی دارد و تولیدکنندگان، بهره برداران و تشکل های قوی در حوزه کشاورزی استان فعال هستند.

وی ادامه داد: میانگین تولید محصولات کشاورزی در این استان بیش از 800 هزار تن در سال است که با توجه به شرایط خاص جغرافیایی این استان رقم قابل توجهی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: هدف ما افزایش بهره‌برداری در بخش کشاورزی استان با برنامه‌ریزی منسجم است و با مشارکت فعال 14 هزار بهره‌بردار این بخش، سطح کمی و کیفی محصولات کشاورزی را افزایش خواهیم داد.

وی افزود: در ادامه برنامه های خود، تقویت ارتباط با مراکز علمی برای تحقق کشاورزی دانش بنیان در استان را هدف داریم و همچنین اجرای دقیق و کامل طرح تغییر الگوی کشت با توجه به ظرفیت های شرایط اقلیمی را داریم. .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به انتخاب 2 کشاورز از بخش کشاورزی قم به عنوان نمونه کشوری گفت: در همین راستا امروز مراسم تجلیل از 24 کشاورز برتر حوزه کشاورزی استان را برگزار کردیم. و شاهد سربلندی کشاورزانمان با عملکرد خوب خود در عرصه های ملی و استانی بوده ایم.

حاجی رضا گفت: برگزاری مراسم تجلیل از کشاورز نمونه قم عامل موثری در ارتقای جایگاه حرفه ای بخش کشاورزی استان و قدردانی از زحمات بی دریغ مصرف کنندگان پرتلاش آن است و سازمان جهادکشاورزی قم می داند. وظیفه برگزاری این مراسم است.

در این آیین علاوه بر افتتاح 35 طرح کشاورزی از 24 کشاورز نمونه و برجسته در بخش های مختلف کشاورزی استان قم با حضور مسئولان کشوری و استانی تجلیل شد.

  هیچ چیز نفرت انگیزتر از جنگ نیست/ غرب مسئول مستقیم جنگ و بحران است

دیدگاهتان را بنویسید