استفاده از تیک توک در ارتش آمریکا هشدار داده شده است

شفقنا رسانه- رگولاتور ارتباطات فدرال آمریکا که در تلاش است اپلیکیشن تیک توک را از فروشگاه های آنلاین حذف کند، هشدار داد که اعضای ارتش آمریکا با استفاده از سرویس شبکه اجتماعی امنیت ملی را به خطر می اندازند.

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، برندان کار، یکی از اعضای جمهوری خواه کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در کمیته ای در مجلس نمایندگان این کشور گفت: چندین شاخه از ارتش استفاده از تیک توک در دستگاه های دولتی را ممنوع کرده اند، اما Tik Tok به طور گسترده ای در دستگاه های شخصی استفاده می شود.

این مقام آمریکایی گفت: ما بسیار نگران انتقال این اطلاعات به پکن هستیم. دستگاه هایی که دارای تیک توک هستند مستقیماً به پایگاه های ارتش برده می شوند و با بررسی مکان اطلاعاتی از حرکت نیروهای ارتش به دست می آید.

گلن گروتمن، نماینده جمهوری‌خواه ویسکانسین، گفت: «ما نمی‌توانیم در مورد کلاهبرداری از کهنه سربازان صحبت کنیم و به سرقت اطلاعات برنامه‌های خارجی مانند TikTok اشاره نکنیم.

مقامات آمریکایی در مورد اینکه آیا اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی در اختیار مقامات چینی قرار گرفته است یا خیر، از TikTok سؤال کرده اند. ماه گذشته، برندان کار در نامه ای از اپل و گوگل خواست تا تیک توک را از فروشگاه های آنلاین خود حذف کنند.

طبق گزارش BuzzFeed News، اظهارات کارکنان Tik Tok نشان می دهد که مهندسان این شرکت در چین بین سپتامبر 2021 تا ژانویه 2022 به داده های ایالات متحده دسترسی داشته اند. در همان روزی که گزارش BuzzFeed منتشر شد، Tik Tok اعلام کرد که ترافیک کاربران آمریکایی خود را به فضای ابری Oracle منتقل می کند. زیرساخت و انتقال اطلاعات شخصی کاربران ایالات متحده از مراکز داده خود در ایالات متحده و سنگاپور به سرورهای ابری Oracle از طریق ایالات متحده.

  بانک ها چه شغل هایی ایجاد کردند؟

در نامه‌ای به تاریخ 30 ژوئن، مدیرعامل TikTok، Xu Ze، گفت که کارمندان این شرکت در چین که تعدادی از پروتکل‌های امنیتی داخلی را پاک کرده‌اند، می‌توانند به برخی از اطلاعات کاربران آمریکایی TikTok، از جمله ویدیوها و نظرات عمومی دسترسی داشته باشند. هیچ یک از این اطلاعات با دولت چین به اشتراک گذاشته نمی شود و تحت کنترل های امنیتی شدید قرار دارد.

برندن کار گفت: تیک توک به عنوان یک ابزار شنود پیشرفته عمل می کند و اطلاعات شخصی و حساس زیادی را جمع آوری می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده بر فروشگاه های اپلیکیشن نظارت ندارد، اما در سال های اخیر فعالیت برخی شرکت های مخابراتی چینی در ایالات متحده را به دلیل خطرات امنیتی ممنوع کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید