استاندار: برنامه راهبردی اداره کل گردشگری گلستان در حال تدوین است

شفقنا- استاندار گلستان از تدوین برنامه راهبردی حوزه گردشگری استان در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی بر اساس سند چشم انداز استان خبر داد.

به گزارش شفقنا، علی محمد زنگنه در دیدار با مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و نماینده عالی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر کمیسیون فرهنگی به استان گلستان گفت: راهکارهای راهبردی بر اساس سند چشم انداز استانی برای 30 بخش در حوزه های مختلف در حال تدوین برنامه است.» این است که وضعیت فعلی و مسیر آینده ما بر اساس برنامه های سی بخش مشخص می شود.

وی با تاکید بر ضرورت گردشگری برنامه محور در استان خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی حوزه گردشگری در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گلستان بر اساس سند چشم انداز در حال تهیه است که باید به صورت نهایی نهایی شود. در اسرع وقت.”

استاندار گلستان با اشاره به اینکه درآمد خانوارها در استان نصف میانگین کشوری است، گفت: ظرفیت های زیادی در استان وجود دارد و جای تاسف است که نتوانستیم از این ظرفیت ها به درستی استفاده کنیم.

زنگنه تصریح کرد: استان گلستان در هر یک از حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ظرفیت های بی شماری دارد که مراقبت و توجه به آن تحولی را در استان ایجاد می کند.

وی یادآور شد: در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به استان گلستان 12 هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از هنرمندان صنعتگر تصویب کردیم.

در ادامه این جلسه استاندار گلستان گفت: تنوعی که از نظر اقوام و صنایع دستی و هنرهای سنتی در سطح استان شاهد هستیم ایجاب می کند که در راستای این فرصت ها توسعه کمی و کیفی داشته باشیم.

  سقوط F-18 آمریکایی از عرشه ناو هواپیمابر در دریای مدیترانه

وی با اشاره به نقش مهم بازارچه های صنایع دستی در رونق فروش محصولات هنرمندان در استان، تاکید کرد: قطعا به ایجاد بازارچه های صنایع دستی و نوع ایجاد و راه اندازی توجه ویژه ای خواهیم داشت.

زنگنه گفت: قطعا از ظرفیت های تبلیغاتی موجود در استان برای نمایش تولیدات و تولیدات هنرمندان استان استفاده خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید