60 درصد جمعیت کاشان تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موی اصفهان، امیر سالار ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: 220 هزار و 33 نفر تحت پوشش بیمه پایه، مستمری بگیران و بازماندگان هستند که تقریبا 60 درصد بیمه اجتماعی شهرستان با جمعیت امروزی کاشان.

به گفته وی، شعبه تامین اجتماعی کاشان دارای 41 هزار و 332 بیمه شده اجباری در 4 هزار و 286 کارگاه فعال و پیمانکاری فاز 1 و 2 شهر صنعتی امیر کبیر، شهر کویر و اصناف کاشان است.

رئیس شعبه تامین اجتماعی کاشان گفت: 41 هزار و 332 نفر با 62 هزار و 751 نفر تحت تکفل در مجموع 104 هزار و 83 نفر بیمه اجباری هستند.

ربیعی بیان کرد: 25 هزار بیمه شده مشاغل آزاد، داوطلب، راننده، کارگران ساختمانی و بیمه شدگان سازمان در کاشان هستند و بیمه 4 هزار و 483 راننده با کمک 13.5 درصدی حق بیمه دولت پرداخت می شود.

وی در ادامه افزود: 738 نفر با پرداخت ماهیانه یک میلیارد و 600 میلیون تومان طی پنج سال گذشته در کاشان تحت پوشش بیمه بیکاری هستند.

این مسئول بیان کرد: 110 هزار نفر بیمه شده کاشان به وسعت چند استان کوگیلویه، بویار احمد، ایلام و خراسان جنوبی هستند اما هنوز نتوانسته اند یک بیمارستان تامین اجتماعی بسازند.

وی گفت: کاشان هم اکنون 26 هزار مستمری بگیر دارد و در پنج سال آینده مناطق کاشان و آران و بیدگل حدود 40 هزار مستمری بگیر حتی تا نطنز و بادرود خواهد داشت که جمعیت سالمندی دارند که حتی برای مدتی مجبور به رفتن به استان های همجوار هستند. عملیات ساده چرا هنوز مطالبات سازمان وصول نشده و بیمارستان اجتماعی آن ساخته نشده است؟! امیدواریم دستگاه قضایی و قانون بتواند حقوق مردم و کارگران را احیا کند.

وجود شهروندان بدون مجوز چالشی برای تامین اجتماعی کاشان است

رئیس شعبه تامین اجتماعی کاشان اضافه کرد: دومین مشکل سازمان تامین اجتماعی، حضور اتباع بدون پروانه فعالیت، اقامت و کار است که متاسفانه کاشان در سال های اخیر و هم اکنون نیز با وجود مهاجرت شدید اتباع از افغانستان میزبان بوده است. به ایران، افزایش ورود آنها به این شهر و اشتغال در صنایع و اصناف جای نیروی کار ایرانی را گرفت.

ربیعی گفت: به دلیل نداشتن جواز کار و اقامت شهروندان، کارفرمایان به آنها حق بیمه پرداخت نمی کنند و از آن سوء استفاده می کنند، عملاً به بازار کار کاشان و سازمان تأمین اجتماعی آسیب می زنند و متأسفانه علاوه بر ضرر و زیان فرهنگ کار به دلیل وجود ملی، مسائلی نیز برای شهر امنیت زیادی دارد.

  گزارش زنده فوتبال استقلال و ذوب آهن / استقلال 0 ذوب آهن 0

وی تصریح کرد: اکنون از هزاران اتباع شاغل در کارخانه ها، 535 اتباع خارجی دارای مجوز در کاشان هستند که کارفرمایان بیمه آنها را پرداخت می کنند، اما 100 درصد بیشتر از آن به ویژه با هجوم مهاجران از افغانستان بیش از این تعداد است. شهروندان شاغل در کشور.

ربیعی تصریح کرد: حداقل هشت هزار نفر اعم از اتباع زن و مرد بدون مجوز در صنایع و اصناف کاشان مشغول به کار هستند که رفع این مشکل نیازمند همت طرح ویژه شهری است.

رئیس شعبه تامین اجتماعی کاشان گفت: آمار اشتغال شهروندان در صنایع شهرستان وحشتناک است، بنابراین اگر نیروهای اشغالگر از برخی از صنایع ما اعم از دامداری، مرغداری و حتی در صنایع کوچک شهروندان زن و مرد را به کار گیرند. صنایع نساجی (که با وجود محدودیت های مذهبی، همسران خود را می آوردند و به صورت گروهی کار می کردند) یا قالی بافان را رها می کردند.

ربیعی بیان کرد: وجود نیروی کار اتباع خارجی بدون مجوز در واقع تهدیدی برای شهرستان است که نیازمند برنامه ریزی و تصمیم گیری اداره کار و مداخله استانداری برای رفع این مشکل است.

عدم ارسال لیست فعلی کارگران به تفکیک ادارات و کارگاه ها

ربیعی تصریح کرد: سومین چالش تامین اجتماعی در کاشان عدم ارسال آمار واقعی به کارگران صنایع توسط کارفرمایان است که در زمان بازنشستگی افراد با افت شدید درآمد و مشکلات مواجه می شوند زیرا کارفرما لیست واقعی درآمد را ارائه نکرده است. آنها

رئیس این صنعت گفت: با توجه به تورم فعلی و گرانی، دستمزد آنها به نصف کاهش یافته است. او مجبور به کار غیر رسمی، مجبور به کار دوباره در صنایع می شود.

رئیس شعبه تامین اجتماعی کاشان گفت: کارگران با توجه به خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی می توانند با مراجعه به سایت es.tamin.ir و داشتن نام کاربری و رمز عبور در سامانه ای از وضعیت حقوق و وضعیت استخدامی خود مطلع شوند. .

ربیعی گفت: کارگر در کارگاه بالای 50 نفر باید با درخواست پرونده و مدارک قانونی خود برای دریافت حقوق واقعی از طریق سازمان درخواست و ردیابی کند.

  ما برای استخدام مدال آوران پارالمپیک مشکلی نداریم

عدم ارائه لیست واقعی بیمه معادل از دست دادن معافیت دولتی است

وی می گوید: ماهانه بین پنج تا 10 درصد از لیست کارگران توسط کارفرما بابت حق بیمه اعلام نمی شود که سازمان پس از آن طبق بخشنامه 12 وصول می کند.

وی افزود: اما کارگاه های معاف از دولت در صورت عدم پرداخت حق بیمه در مدت تعیین شده، معافیت از دولت حذف می شود و پس از آن کارفرما باید جریمه و سه برابر آن را پرداخت کند، اما در صورت مشکل مالی. یک کارفرما در کارگاه های بزرگ، حداکثر تا 6 ماه برای ارائه لیست معوق با کمک سازمان فرصت دارد.

اجرای دولت الکترونیک از ارسال کارت بیمه واقعی جلوگیری می کند

رئیس شعبه بیمه اجتماعی کاشان گفت: خوشبختانه با تحقق دولت الکترونیک مشکل رد نشدن آمار واقعی لیست بیمه کارگران توسط کارفرمایان به گونه ای حل می شود که کلیه پرداختی ها به کارفرمایان. برای دستمزد آنها در لیست های ارسال شده به بانک توسط سازمان تامین اجتماعی، یعنی. لیست حقوق و دستمزد و بیمه تامین اجتماعی آنها در سیستم بانکی با یکدیگر تطبیق داده شده است.

ربیعی گفت: علاوه بر اجرای طرح کنترل و همسان سازی لیست پرداختی های بیمه و حقوق در دولت الکترونیک با تفکیک حساب های شغلی و شخصی افراد، پرداختی های حقوقی که از سیستم بانکی به کارکنان ارسال می شود. حساب با لیست بیمه وی تطبیق داده می شود و در صورت عدم رعایت، سازمان پیگیری و از تضییع حقوق کارگر جلوگیری خواهد کرد.

اجرای طرح پوشش بیمه ایران برای زنان خانه دار و دانشجویان شاغل

ربیعی گفت: در سال جدید طرح پوشش بیمه ای ایرانیان اجرا شد تا زنان خانه دار زیر 50 سال بتوانند 12 درصد حق بیمه به مبلغ 518 هزار تومان پرداخت کنند و از درمان شوهر (در صورت درخواست سهم درمان) استفاده کنند. + پرداخت 92 هزار تومان) در آینده از کسورات بازنشستگی بهره مند شوید.

رئیس واحد تامین اجتماعی افزود: دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه نیز می توانند از قرارداد بیمه 12 درصدی خوداشتغالی استفاده کرده و سابقه پرداخت بیمه در دوران دانشجویی را ایجاد کنند.

رئیس شعبه بیمه اجتماعی کاشان گفت: از سال گذشته تاکنون حدود 3 هزار و 278 نفر قرارداد غیبت و یک هزار و 999 نفر نیز بیمه غیرحضوری اختیاری در سامانه انفرادی ثبت کرده اند که بیشتر آنها بیمه شده جدید هستند.

  واکسن Astrazhenka بیش از 83 در افراد بالای 65 سال موثر است

ربیعی گفت: در سه ماهه نخست امسال علاوه بر پرداخت 107 فقره وام بلاعوض (هر کدام 4 میلیون و 100 هزار تومان، یک حقوق ماهیانه) به زوج های جوانی که دو سال حق بیمه پرداخت کرده اند، 83 فقره هزینه کفن و دفن رایگان و 677 فقره پرداخت شده است. مزایای بیماری نیز پرداخت شد.

وی گفت: 3 هزار و 220 کارگر ساختمانی در کاشان تحت پوشش تامین اجتماعی و 260 نفر نیز مشمول برنامه بیمه شدند تا مهرماه 96.

رئیس شعبه بیمه اجتماعی کاشان گفت: با توجه به اینکه سهمیه ای برای کارگران ساختمانی داده نمی شود یکی از مشکلات سازمان در کاشان مردمی است که به ناحق و به ناحق بدون کار تامین شده اند.

ربیعی گفت: امسال با طرح نظارت کلی بر سازمان توسط همکاران و کارگزاران شعبه کاشان و بازرسی از محل کار، سکونت و نظارت سیستمی در پایگاه اصناف پروانه کسب، سیستم حمل و نقل عمومی و کشور مجوز یا سیستم کسب و کار اینترنتی، آمار افرادی که به طور ناعادلانه بیمه شده اند.

ربیعی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون هر ماه 20 نفر بیمه قطع شده که البته اعتراضات نیز در حال بررسی است.

وی می گوید: علاوه بر آغاز نظارت بر بیمه درون شهری رانندگان طبق قانون، 12 درصد از کارگران ساختمانی نیز هر ماه توسط یک تیم دو نفره ویزیت می شوند.

مانده منفی 80 درصد / 80 میلیارد تومان دریافتی و پرداختی تامین اجتماعی در کاشان

ربیعی گفت: در شهرستان کاشان در سال 1400 متوسط ​​درآمد ماهانه 88 میلیارد تومان و متوسط ​​درآمد در فروردین امسال 102 میلیارد تومان بوده است که تفاوت فاحشی بین پرداختی ها و وصول ها وجود دارد.

رئیس شعبه بیمه اجتماعی کاشان گفت: با توجه به نسبت حمایتی در سیستم صندوق بازنشستگی کشور (تقسیم بر تعداد بیمه شدگان تقسیم بر تعداد مستمری بگیران) نسبت حمایتی در کاشان 2.53 است در حالی که استاندارد آن است. 6.37.

به گفته وی، ضریب حمایت در کاشان حتی از ضریب حمایت سه در اصفهان هم کمتر است و بر اساس مجموعه ها نمی تواند مستمری پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید