کسب مدال طلا در جشنواره اختراعات ژاپن در سال 2022 توسط این زوج کارگر

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پروژه اختراع «عبدالطیف حقیقت» مدیر شبکه بندر شهید رجایی و «مهدیا رزم پور» از کارشناسان مهندسی فناوری اطلاعات در بخش فاوا بندر شهید رجایی با عنوان «ابزار گفتار تعاملی هوشمند» و آئین حقیقت کودک به عنوان پروژه مشترک آنها در جشنواره و نمایشگاه طراحی، ایده ها و اختراعات ژاپن در سال 2022 پذیرفته شدند و پس از کسب مقام برتر در این رقابت موفق به کسب مدال طلا شدند.

«عبدالطيف حقيت» مدير شبكه فوا بندر شهيد رجايي در خصوص اختراع خود و ويژگي هاي اين مسابقه گفت: اين دوره از مسابقات معمولاً سالانه به منظور شناسايي برترين ايده ها و اختراعات و افزايش سطح نوآوري در كشور برگزار مي شود. جامعه با نظارت و حمایت سازمان جهانی اختراعات.

وی با بیان اینکه این جشنواره از 10 تا 12 تیرماه سال جاری به صورت آفلاین و آنلاین در کشور ژاپن (به دلیل شرایط تحت تاثیر ویروس کرونا) برگزار و نتایج آن در پایان اعلام شد، گفت: اختراع من برای افزایش سطح طراحی شده است. تعامل اجتماعی در حین تماشای انیمیشن

حقیقت ادامه می دهد: این پروژه به گونه ای طراحی شده است که بیننده در حین تماشای محتوا مطالب آموزشی را دریافت کرده و با ایجاد ارتباط دوسویه هوشمند از آن لذت برده و از مطالب آموزشی انیمیشن نیز بهره مند شود.

به گفته این مخترع، جامعه هدف این اختراع کاربردهای آموزشی و توانبخشی گسترده ای دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این مسابقه بالغ بر 350 طرح با شرکت 30 کشور از جمله آمریکا، چین، ژاپن، تایوان، کره، کانادا و … که اساساً عضو سازمان جهانی اختراعات هستند، شرکت کردند.

  دو چیز که اوضاع را برای اسکوچیچ بدتر می کند

لازم به ذکر است که عبدالطائف حکیت دارای مدرک مهندسی فناوری اطلاعات و فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات بوده و از سال 1385 به عنوان مدیر شبکه بندری شهید رجایی در اداره فاوا مشغول به کار بوده است.

همسرش تیز “مهدیه رزم پور” فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر در گرایش نرم افزار از دانشگاه خوارزمی و کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه شیراز است.

دیدگاهتان را بنویسید