پروازهای رفت و برگشت حجاج از امروز پنجشنبه 2 تیرماه آغاز می شود

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامرضا رستمیان رئیس عملیات حج فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران جزئیات بازگشت زائران از سرزمین وحی را اعلام کرد و اظهار داشت: بازگشت حجاج. پروازها از امروز 23 تیرماه آغاز و تا 16 مرداد ادامه خواهد داشت. فرودگاه زاهدان 16 مرداد آخرین مقصد زائران کشور خواهد بود.

رستمیان گفت: زمان بازگشت زائران 15 روز است و زائران در روزهای اول از جده و در روزهای آخر از مدینه برمی گردند.

رئیس عملیات حج شرکت فرودگاه ها بیان کرد: امروز دو فرودگاه بین المللی شهید آیت الله مدنی تبریز و امام خمینی (ره) پذیرای زائران بیت الله الحرام به میهن هستند.

وی با اعلام بازگشت 39 هزار و 600 زائر از سرزمین وحی گفت: پروازهای برگشت از فرودگاه های جده و مدینه به 18 فرودگاه بین المللی اردبیل، اصفهان، ارومیه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، زاهدان، ساری، شیراز و … کرمان، گرگان، مشهد، یزد، همدان، زنجان و امام خمینی (ره) برقرار و ۱۶۳ پرواز برای بازگشت زائران در نظر گرفته شده است.

رستمیان با اعلام اینکه اولین پرواز فرودگاه جده ساعت 13 روز پنجشنبه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین می نشیند، افزود: اولین پرواز حج از فرودگاه های کشور نیز ساعت 13:30 روز 23 تیرماه در فرودگاه بین المللی تبریز به زمین می نشیند.

رئیس عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور با تاکید بر اینکه تمامی پروازهای رفت و برگشت توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود، گفت: با توجه به جلساتی که با مراجع ذیربط برگزار شده، اقدامات لازم برای پروازهای حج انجام شده است. و تمامی سکوها لازم است فرودگاه ها برای رفاه حال زائران شاهد بازگشت زائران به شهرهای مختلف ایران با کمترین زمان استراحت باشیم.

  مهدی پور: فضای مجازی رقیب رسانه های فعال و رسمی کشور نیست

رستمیان با اشاره به بیشترین و کمترین تعداد زائران در فرودگاه های کشور، گفت: پس از فرودگاه امام (ره)، فرودگاه مشهد با 5 هزار و 897 زائر بیشترین و فرودگاه اردبیل با 255 زائر کمترین سهم اعزام زائر در سرزمین را به خود اختصاص داده اند. وحی

لازم به ذکر است میانگین تاخیر پروازهای اعزامی حج در فرودگاه های کشور 60 دقیقه است.

دیدگاهتان را بنویسید