وزیر کشور: 5 میلیون زائر اربعین امسال پیش بینی می شود

1400062209325781423581414 خبر عجیب

شفقنا- وزیر کشور گفت: دفعه قبل حدود ۳.۵ میلیون زائر داشتیم و پیش بینی امسال حدود پنج میلیون زائر است.

به گزارش شفقنا، «احمد وحیدی» شامگاه پنجشنبه پس از جلسه شورای اداری کرمانشاه در استانداری افزود: بر اساس گزارش های نهادهای مختلف و گروه های اجتماعی، فعالیت های خوبی در نهادهای دولتی و گروه های اجتماعی صورت می گیرد، اما یک کارهای بزرگ دیگری باید در زمینه حاشیه نشینی انجام شود.

وی بیان کرد: مقرر شد برای مناطق حاشیه ای طرح جامع ارائه شود و نقش بین نهادها و نهادها تعریف شود. برگزاری جلسات متعدد بین دستگاه ها برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر از مواردی بود که در جلسه امروز مطرح شد.

وزیر کشور مشکلات دیگری از جمله زباله در کرمانشاه را وجود دارد و گفت: بازیافت زباله در کرمانشاه وضعیت خوبی دارد و این کار از مدت ها قبل آغاز شده است اما همچنان نیازهایی در این زمینه وجود دارد.

وحیدی افزود: اولین موضوع این است که بتوانیم از محصولات شرکت بازیافت کرمانشاه به عنوان سوخت کارخانه ها استفاده کنیم، موضوع دوم بحث کمپوست است که باید هماهنگی شود تا کارخانه ها بتوانند از این کود استفاده کنند زیرا وجود دارد. مقدار زیادی کمپوست در کارخانه کرمانشاه که برای کشاورزی استفاده می شود فقط به دلیل هزینه حمل و نقل بالا قابل استفاده است و از قیمت آن استفاده نشده است باید با وزارت جهاد کشاورزی مشورت شود تا در این زمینه یارانه اعطا می شود و کشاورزان می توانند از 400000 تن کمپوست که در اینجا موجود است استفاده کنند.

  حجاب و عفاف؛ قانون و دولتمردان

وزیر کشور همچنین گفت: برخی از روستاهای اطراف شهر کرمانشاه به شهر متصل هستند اما خدمات شهری در این مناطق هنوز توسعه نیافته است بنابراین شهردار کرمانشاه برای ارائه خدمات شهری از جمله آسفالت و سایر نیازها منصوب می شود.

وی افزود: در برخی از روستاهای شهرستان کرمانشاه به دلیل تنش آبی مشکل کم آبی وجود دارد که مقرر شد با توزیع تانکرهای آب تا اتمام خط لوله این تنش پایان یابد.

وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: امیدواریم هیچ محدودیتی برای اربعین وجود نداشته باشد و مردم بتوانند از فرصت اربعین استفاده کنند و منوط به رعایت قوانین است. پروتکل ها و دستورالعمل های صادر شده در این زمینه مانند تزریق واکسن یادآوری برای استفاده از ماسک است.

وحیدی افزود: دفعه قبل حدود 3.5 میلیون زائر داشتیم و پیش بینی امسال حدود پنج میلیون زائر است.

وی افزود: مقرر شد افرادی که قصد سفر دارند در سامانه مذکور ثبت نام کنند که برآوردی در این زمینه داریم تا با این برآورد خدمات و اقدامات مرزی لازم بهتر شود.

وزیر کشور تصریح کرد: مرز خسروی بازگشایی می شود و طرف عراقی قول داده است که مایحتاج منطقه به ویژه امنیت را تامین کند بنابراین امسال شاهد تردد تعداد زیادی از زائران از مرز خسروی خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید