وزیر اقتصاد: درآمدهای مالیاتی به استان های مادر باز می گردد

خبر عجیب

شفقنا- وزیر اقتصاد و دارایی گفت: حدود 60 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات تبصره 16 در نظر گرفته شده که مدیریت ستاد برنامه ریزی و توسعه استان پرداخت می کند.

به گزارش شفقنا، احسان خاندوزی روز پنجشنبه پس از دیدار با استاندار ایلام گفت: تنظیم تسهیلات تبصره 16 که بخشی از آن شامل تسهیلات خرد از جمله ازدواج و … است. بخش دیگر تسهیلات زیر مجموعه ستاد برنامه ریزی و توسعه استان اعلام شد.

وی افزود: ضوابط اعطای تسهیلات تبصره 18 که تسهیلات اشتغال زایی استان ها است نیز امروز سرانجام ابلاغ شد و تاکید شد که متصدیان و بانک ها به رده های پایین خود اطلاع دهند.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: با این اقدامات در نظر داریم از طریق تسهیلات تبصره‌های 16 و 18، رشد اعتباری بخش اشتغال در استان‌ها را فراهم کنیم.

خاندوزی در خصوص بازگشت مالیات به استان ها تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده و بر اساس تاکیدات رئیس جمهور و حرکت در راستای عدالت منطقه ای و توزیع پایدار درآمد و توجه ویژه به مناطق نیازمند کشور. از اواخر سال گذشته در سازمان امور مالیاتی شرکتها مشخص شد که درآمد مالیاتی آنها در استان دیگری و در مرکز وصول شده و مقرر شد در سال جاری درآمد مالیاتی به استانهای مادر بازگردد. به وضوح نمونه ای از شرکت های نفت و گاز ایلام است.

اخبار قبلیدادگاه سوئد حمید نوری را به حبس ابد محکوم کرد

  به عنوان سرپرست فرمانداری تبریز منصوب شد

دیدگاهتان را بنویسید