وزارت خارجه روسیه: ناتو جنگ ترکیبی را علیه مسکو آغاز کرده است

1 54 خبر عجیب

شفقنا- روسیه ناتو را به ایجاد فضای جنگ هیبریدی علیه این کشور متهم کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه به آمریکا و انگلیس به دلیل کمک به آموزش نیروهای مسلح اوکراین حمله کرد و آن را بخشی از «جنگ چندجانبه» خواند که کشورهای ناتو علیه روسیه به راه انداخته اند.

سخنگوی ماریا زاخارووا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: واشنگتن مربیانی در اختیار اوکراین قرار داده است که به نیروهای کیف در استفاده از سامانه های موشکی پیشرفته توپخانه ای با تحرک بالا (HIMARS) ساخت ایالات متحده کمک می کنند.

وی خاطرنشان کرد که این راکت‌ها که برد بیشتری دارند و از دقت بیشتری نسبت به سایر سلاح‌های توپخانه‌ای برخوردارند، «به‌طور گسترده» توسط نیروهای اوکراینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زاخارووا گفت: نیروهای اوکراینی از این موشک‌های به‌دست‌آمده از آمریکا در همه جا استفاده می‌کنند و واشنگتن مخفیانه مربیانی را به اوکراین فرستاده است تا به نیروهای اوکراینی نحوه استفاده و هدف قرار دادن سلاح‌های جدید و در نتیجه نابودی اهداف غیرنظامی در مناطق تحت کنترل روسیه را آموزش دهند.

زاخارووا همچنین از تصمیم بریتانیا برای اعزام صدها سرباز اوکراینی برای آموزش تسلیحات به بریتانیا انتقاد کرد. او گفت ابتکار جدید لندن برای آموزش 10000 سرباز اوکراینی در ماه های آینده بخشی از جنگ ترکیبی غرب علیه مسکو است.

گزارش اصلی رویترز را ببینید

  33 روستا در اردبیل از گاز طبیعی بهره مند هستند

دیدگاهتان را بنویسید