هزالی: ما شایستگی ویژه ای در توانمندسازی زنان و خانواده ها داریم

169799629 خبر عجیب

شفقنا- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یکی از برنامه های مهم دولت را ارتقای زنان در تمامی عرصه های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و کارگری دانست و گفت: این معاونت اعتبارات ویژه ای در راستای توانمندسازی و ارتقای زنان دارد. و خانواده در موضوعات مختلف در استان ها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شفقنا، «انسیه خزعلی» روز پنجشنبه در جریان سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه، در اولین برنامه کاری سفر خود در بازدید از غرفه دستاوردهای بانوان استان کرمانشاه در مجموعه فرهنگی ورزشی کوثر کرمانشاه. شهرستان افزود: در این غرفه ها شاهد توانمندسازی زنان در شرکت های دانش بنیان، تعالی علمی، فناوری برای بانوان و آموزش تولیدات صنایع دستی به ویژه زنان سرپرست خانوار بودیم که نیازمند تقویت و تسهیل در دستور کار است. .

وی با اشاره به توانمندی بانوان استان در تولید محصول و کالا گفت: در این سفر یکی از برنامه های ما تامین غرفه های دائمی بانوان ناظر در بازارچه های مرزی است که اعتبارات خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است. توجه.

خزعلی همچنین به بازدید و دیدار خود با تیم های ورزشی بانوان استان در مجموعه فرهنگی ورزشی کوثر کرمانشاه در جریان عدم اعزام تیم ملی بانوان سپک تاکرا به مسابقات بین المللی این رشته (تیم آقایان) اشاره کرد. و در تماس با وزارت ورزش و جوانان به صورت مستقیم موضوع اعزام تیم ملی بانوان را پیگیری کرد و قول داد در صورت امکان اعزام، هزینه اردوی آنها را تامین کند.

وی در ادامه از برنامه های اصلی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، ارتقای سلامت، سبک زندگی به ویژه آموزش و سوادآموزی برای زنان و دختران بازمانده از تحصیل را برشمرد و گفت: کرمانشاه رتبه بسیار خوبی را در این زمینه کسب کرده است. حوزه سوادآموزی در کشور امیدواریم آمار بی سوادی در این استان روز به روز کاهش یابد.

  گزارش تصویری: رونمایی از پوستر همایش بین المللی روش گرایی و پیش بینی در اندیشه آیت الله العظمی صافی گلپایقانی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه برنامه های خود در سفر به استان کرمانشاه در راستای سیاست حمایت از جوانان جامعه با خانواده پاوه که به تازگی صاحب چهار فرزند چهار قلو شده اند دیدار و گفتگو کرد. با مساعدت وزارت راه و شهرسازی، یک قطعه زمین به این خانواده اهدا شد و برای مادر این خانواده که بیمار است آرزوی سلامتی کرد.

بازدید از کارخانه نساجی ناز کرپ سومین مقصد برنامه سفر هزالی در استان کرمانشاه بود و وی در این بازدید قول پیگیری مشکلات کارخانه نساجی ناز کرپ را داد که می تواند 6 هزار متر پرده و روسری های زنانه زیادی تولید کند. ، مانتو و روسری سالانه.به آرامی

هزالی با توجه به نیاز جامعه به تولید چادر و کاهش قیمت تمام شده آن و افزایش اشتغال در استان، بر تلاش برای رفع موانع تولید پارچه چادری در این کارخانه تاکید کرد.

ماشین آلات چادرسازی که هشت ماه است وارد کشور شده است به دلیل موانع گمرک و وزارت امنیت نمی تواند ترخیص شود و در تماس معاون رئیس جمهور با وزارت امنیت مقرر شد که این موانع برطرف شود. به سرعت حذف می شوند و دستگاه ها وارد خط تولید می شوند.

معاون رئیس جمهور در ادامه بازدید از کارخانه نساجی کرپ ناز با بانوان شاغل در این کارخانه گفتگو کرد و در جریان مشکلات و مسائل آنان قرار گرفت.

صفر گراوندی رئیس کارخانه کرپ ناز نیز در این بازدید گفت: در حال حاضر این کارخانه برای 210 نفر شغل ایجاد کرده است که در صورت رفع برخی از مشکلات گمرکی ماشین آلات آن می تواند 70 نفر دیگر را مشغول به کار کند.

  بازدید 14000 دانش آموز در بهار برنامه بازدید از موزه فاطمی

از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، بازدید از مرکز توانمندسازی بانوان در حاشیه شهر دولت آباد کرمانشاه، شرکت های پارک علم و فناوری کرمانشاه و مرکز کفر دانشگاه کرمانشاه و دیدار با زنان نخبه، کارآفرین و رهبر در استان کرمانشاه واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید