مراقبت از آستان قدس رضوی: معارف زندگانی امام رضا در رابطه با مسائل روز باید بازتولید شود.

خبر عجیب

شفقنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: اهالی هنر و رسانه باید مفاهیم و آموزه های سیره رضوی را در ارتباط با مسائل روز بازتولید کنند، ائمه اطهار (علیهم السلام) محدود به زمان و جغرافیای خاصی نیستند چرا که کلامشان. و اعمال مظهر قرآن است.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره رسانه ای امام رضا (ع) که در تالار قدس حرم مطهر رضوی با حضور جمعی از مردم برگزار شد. مدیران ارشد رسانه های کشور و برگزیدگان این جشنواره بر اهمیت قلم و سوگند به درگاه خداوند متعال تاکید کردند.قلم در آیات کلام الله مجید خاطرنشان کرد و ابراز داشت: قلم و کتابت از برکات خداوند متعال است. خدایی که باید از آن به بهترین نحو استفاده کرد تا حقیقت مکتوب و علم الهی بیان شود.

وی با اشاره به نقش قلم در تحقق جهاد تبیین مورد تاکید رهبر انقلاب، تصریح کرد: یکی از ابزارهای مهم جهاد تبیین، قلم است، بیش از هر چیز باید قلم و قلم باشد. نوشتن، بنابراین بیان می تواند مورد استفاده قرار گیرد و در آینده. بنیان انقلاب اسلامی بر اندیشه، فرهنگ و تحول فرهنگی استوار است و از این رو اهالی قلم، رسانه، فرهنگ و اندیشه در بیان ارزش های الهی، تبیین حقایق، رفع شبهات، روشنگری و هدایت جامعه نقش بسزایی دارند.

تولیت آستان قدس رضوی به مصادیق تاریخی اهمیت جهاد تبیینی اشاره کرد و تصریح کرد: در طول تاریخ اسلام هر جا که جهاد تبیینی انجام شده آثار و برکات آن مشهود است و هر جا که از جهاد تبیینی جلوگیری شده آسیب های شدیدی وارد شده است. بر اسلام و مسلمانان تحمیل شده است. .

  ترور آبه منجر به لغو برنامه رئیس بانک مرکزی آمریکا در ژاپن شد.

وی افزود: در اوایل اسلام نقل احادیث از پیامبر اکرم (ص) ممنوع بود و از آنها به عنوان مانع جهاد تعبیر می شد و اجازه نمی داد سخنان پیامبر (ص) در مورد حضرت علی (ع) باشد. به عنوان جانشین و جانشین رسول گرامی اسلام شنیده شود تا به مردم برسد. در نتیجه وقتی امیرالمومنین (ع) در محراب کشته شد، عده ای گفتند آیا علی نماز می خواند؟

مراوی در ادامه به نمونه ای از اعمال مثبت جهاد تبیینی در تاریخ اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: امام سجاد (علیه السلام) مصداق بارز «جهاد تبیینی» است; این حضرت به همراه حضرت زینب (س) و حضرت ام کلثوم (سلام الله علیها) از روز عاشورا پرچم مجاهد را برای جهاد تابعین برافراشتند و هنگامی که به اسارت دشمن درآمدند و با بیان حقایق عاشورا را ثابت کردند و اجازه ندادند. دشمن برای تحریف حقیقت

وی بیان کرد: اصحاب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بعد از واقعه عاشورا تعداد انگشتان یکسانی نداشتند، اما حضرت زین العابدین (ع) در دوران امامت خود با جهاد توضیح دادند که حوزه تحصیل امام باقر(ع) و امام صادق(ع) هزاران شاگرد داشت، این شاگردان در واقع محصول رنج و تلاش و جهاد امام سجاد(ع) بودند.

تولیت آستان قدس رضوی تبیین جهاد را به عنوان یکی از نیازهای جامعه امروزی ارائه کرد و با اشاره به نقش مهم رسانه ها در عرصه تبیین جهاد گفت: جهاد حوزه های مختلفی از جمله جهاد نظامی، جهاد علمی، خدمات اجتماعی دارد. و غیره یکی از مهمترین عرصه های جهاد در وارونه جلوه دادن حقایق و از بین بردن ایمان و اعتقادات دینی جامعه، «جهاد تبیینی» است و در این شرایط رسالت نویسندگان، اندیشمندان و رسانه ها ایجاب می کند که حقایق را به مردم بیان کنند. اعضای جامعه به ویژه نسل جوان.

  قیمت ارز در بازار آزاد تهران 28 بهمن 1392 تعیین شد / قیمت دلار

وی بیان کرد: ویژگی جهاد تبیینی این است که بر خلاف بسیاری از جهادهای دیگر محدود به جغرافیا و مقطع زمانی خاصی نیست، مخاطب جهاد تبیینی همه اقشار جامعه و همه بشریت هستند.

مراوی در بخشی دیگر از سخنان خود توصیه هایی به فعالان عرصه هنر و تولید آثار رسانه ای مرتبط با فرهنگ رضوی ارائه کرد و گفت: در تولید محتوای رسانه ای و هنری از مطالب معتبر، معتبر و مستند و همچنین استفاده کنید. چون مغناطیس حرم مطهر رضوی لایه لایه این صحن نورانی را از سراسر ایران و جهان به سوی خود می کشاند، آن را دستمایه فعالیت های رسانه ای، هنری و مستند خود قرار دهید.

وی افزود: اهالی هنر و رسانه باید مفاهیم و آموزه های سیره رضوی را در ارتباط با مسائل روز بازتولید کنند، ائمه عطار(ع) محدود به زمان و جغرافیای خاصی نیستند چرا که گفتار و کردار آنان است. جلوه ای از قرآن

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: سخنان امام رضا (ع) در امر امامت و ولایت و امامت جامعه به دلیل عدم بیان سایر حضرات معصومین علیهم السلام از سایر ائمه (ع) پاکتر است. همان فرصت امام رضا (ع)؛ اصحاب رسانه و هنر در این عرصه نیز باید آثار هنری و رسانه های مربوط به این پیامبر را خلق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید