طراحی، ساخت و عرضه پوشاک مناسب و متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، تراب محمدی وی در نشست قرارگاه عفاف و حجاب از استان اظهار داشت: تصمیمات این قرارگاه باید عملیاتی و قابل اجرا باشد نه اینکه صرفاً جلساتی برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی بر طراحی، تولید و عرضه البسه مناسب و متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی تاکید کرد و از اتحادیه پوشاک و سازمان حراست استان خواست تا توجه جدی به این موضوع داشته باشند. این سوال

وی ادامه داد: متولیان فرهنگی اعم از ادارات کل فرهنگ و رهبری اسلامی، حوزه های تبلیغی و هنری و مراکز آموزشی و دانشگاهی نیز باید در این عرصه ورود کرده و اقدامات فرهنگی را در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: در زمینه عفاف و حجاب ما باید در حوزه ایده پردازی و مهندسی معکوس کار کنیم زیرا درگیر محیطی هستیم که در گذشته وجود نداشت، اما امروز در واقع زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است.

زهرا کوهی گفت: هیچ برنامه آموزشی مدونی برای آقایان در زمینه بهداشت وجود ندارد و نوک پیکان همیشه به سمت خانم ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش تفاهم اجتماعی بسیار مهم است، افزود: باید با برنامه های تبیینی، ترویجی و تبلیغی در حوزه عفاف و حجاب، درک اجتماعی را ارتقا دهیم و اینگونه است که خود مردم وارد میدان می شوند.

کوهی این را در منطقه می گوید فضای سایبری خلاء داریم و مشکلات قانونی در این زمینه باید حل شود، ادامه داد: همه کارهای عملیاتی باید با نگاه علمی و مبنای نظری انجام شود.

  تاثیر آزادسازی دارایی های بلوکه شده بر اقتصاد ایران

وی افزود: در بحث خانواده و مسئله حجاب باید گروه رصد و نظارت فرهنگی و اجتماعی تشکیل شود تا با نگاه به گذشته، پیش بینی حوادث آینده و اعلام نتایج اردوی عفاف و حجاب تصمیم گیری بهتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید