سرمایه گذاری پنج کشور در 25 پروژه اقتصادی مازندران / پیشنهاد سرمایه گذاری خارجی انرژی به ارزش 2.5 میلیون دلار در مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسن خیریان پور گفت: با رایزنی های مستمر مقامات عالی استان، سرمایه گذاری کشورهای قطر، عمان، کویت، امارات و روسیه در حوزه گردشگری، انرژی و صنعت استان به تصویب رسیده است و این طرح ها خواهد بود. به زودی اجرا شود

وی با بیان اینکه سال گذشته برای 2 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 10 میلیون دلار مجوز برای فعالیت در حوزه صادر شد، گفت: تولید و صنعت مازندران سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی جمهوری اسلامی ایران صادر کرد و ادامه داد: با وجود تحریم‌های کشورهای غربی، اما با دیپلماسی فعال اقتصادی دولت سیزدهم و پیگیری‌های استانداری. حضور سرمایه گذاران خارجی در مازندران طی ماه های اخیر چشمگیر بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران نیز پیشنهاد داد سرمایه گذاری خارجی وی در حوزه انرژی ارزش 2.5 میلیون دلاری را در قالب سه پروژه در مازندران اعلام کرد و گفت: این پروژه ها هم اکنون در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی جمهوری اسلامی ایران در دست بررسی است.

وی بیان کرد: در سال گذشته 5.9 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در قالب 2 پروژه نیروگاهی کوچک در شهرک عامل و یک پروژه در حوزه تصفیه شهر چالوس جذب شد.

خیریان پور با بیان اینکه مسئولان اجرایی باید از مسئولان مجرب خود برای رایزنی با فعالان اقتصادی کشورهای مختلف استفاده کنند، اظهار داشت: با تمام توان موانع اجرایی را برطرف می کنیم تا رضایت فعالان اقتصادی را جلب کنیم و به نوعی استان مازندران زیر پای سرمایه گذاران قرار گیرد. فرش قرمز پهن او می سازد.

  امام حسین (ع) الگوی همه موحدان عالم است

با بیان اینکه از ابتدای فروردین ماه سال جاری 35 طرح سرمایه گذاری داخلی با ایجاد اشتغال برای 1.25 نفر و با برآورد هزینه 50 میلیارد و 850 میلیون تومان از سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران مجوز بهره برداری دریافت کرده اند. وی تصریح کرد: فرآیند اعطای مجوز سرمایه گذاری داخلی با احراز صلاحیت فعالیت اقتصادی در استان حداکثر 2 تا 3 هفته به طول می انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید