سرلشکر باقری: باید قدرت بازدارندگی کشور را مدام به روز کنیم

شفقنا- رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما از معدود نیروهای مسلحی هستیم که هم با تهدید جدی نظامی و هم با تهدید نیمه شدید امنیتی مواجه هستیم.

به گزارش شفقنا، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دومین نشست آموزشی فرماندهان مراکز آموزشی ارتش با عنوان «گام دوم آمادگی برای ظهور» که این هفته برگزار شد، گفت: صبح در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، ظهور حضرت ولی عصر (عج) از وعده های قطعی است که این امر الهی است و خداوند متعال نیز وعده قطعی داده است که بارها در حرم مطهر چنین خواهد شد. قرآن.

وی افزود: یکی از ویژگی های منتظران حکومت صالحان این است که خودشان باید صالح باشند و آماده بودن برای یاری حضرت مهدی (عج) نیز از الزامات است و اقامه حکومت صالحان نیز از جمله الزامات است. نیازهای اصلی کسانی که منتظر ظهور هستند.

سرلشکر باقری همچنین گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: انقلاب ما سرآغاز حرکت جهانی اسلام در لوای حضرت خوجت (فدای روح) است. این مطلب بارها در بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی که به برکت خون شهدا به دست آمد، مقدمه ظهور حضرت خوجت (عج) بود، مطرح شده است. .

سرلشکر باقری افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به جوانان فرمودند: «عزیزان، دهه های آینده دهه های شماست و باید برای دفاع از انقلاب خود با تجربه و با انگیزه باشید و تا حد امکان آن را انجام دهید. هدف بزرگ آن ایجاد تمدن و تربیت اسلامی است. استانی است که خورشید طلوع می کند، پس نزدیک شو» که بهترین قسمت بیانیه گام دوم است و همه باید برای فراهم کردن چنین شرایطی آماده شویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این بیان و در بیانات متعدد قبل و بعد از آن، مراحل تمدن را تا رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی تبیین کردند. مرحله انقلاب اسلامی مرحله اول و مرحله بعدی تشکیل حکومت اسلامی است که در آن همه ارگان های حکومتی یعنی قوه مقننه، مجریه، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و سایر نهادها باید دارای شرایط لازم باشند. اصول اخلاق و اخلاق اسلامی را رعایت کند و به موازین اسلامی پایبند باشد.

  نماینده سازمان ملل در خاورمیانه: آتش بس غزه شکننده است

سرلشکر باقری ادامه داد: گام بعدی برای دستیابی به تمدن بزرگ اسلامی، ایجاد حکومت اسلامی است که در کنار حکومت بر مردم، همین ویژگی ها را نیز داشته باشد و برقراری عدالت، رفع تبعیض و فقر و اعتلای عزت کشور باشد. از جمله مؤلفه ها و نمادهای کشور اسلامی و در نهایت ایجاد تمدن جدید اسلامی خواهد بود و در چنین تمدنی است که زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: آیا می توان بدون تلاش، حرکت جهادی، تحرک و تحرک منتظر فرج بود یا فقط یک شعار است؟ در روایات داریم که وقتی ظهور کند، دعوای فوق العاده سنگین و شدیدی رخ می دهد، بنابراین می توان با نشان دادن تلاش جهادی و حرکت بنیادین در این راه ادعای پیش بینی و زمینه سازی ظهور کرد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه داشتن نیروی مسلح موثر زیر پرچم ولی فقیه و زمینه سازی ظهور حضرت مهدی (عج) مهمترین گام برای زمینه سازی برای ظهور آن حضرت است، گفت: مخالفت با اسلام انقلاب که جلوه کوچکی از قیام جهانی حضرت حجت(عج) است، ابرقدرت های شرق و غرب جهان بسیج و مقابله کردند و بی شک در زمان ظهور و مبارزه با این نیروها حضور یافتند. قدرت دفاعی موثر مهمترین گام و اساسی ترین پایه و الزام است و این همان چیزی است که ارتش و نیروهای مسلح به آن مشغول هستند که مسئولیتی فوق العاده مهم و بزرگ است و قابل مقایسه با هیچ مسئولیت دیگری نیست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین گفت: مهمترین مولفه در ایجاد نیروی مسلح موثر در کنار وسایل، سلاح و تجهیزات، نیروی انسانی است که از این تجهیزات به بهترین نحو استفاده کرده و به یک نیروی آماده رزم تبدیل شود. ارتش در یک مدیریت موثر

  شرکت بیمه کوثر قهرمان فوتبال رومیزی شد

وی افزود: همه اندیشمندان بر این باورند که سلاح و تجهیزات با همه ارزش و کارایی که دارد، غلاف شمشیر است و جوهر شمشیر که باید جنگید، دفاع کرد و پیشروی کرد، مؤمن، مؤمن، معنوی و با انگیزه است. نیروی انسانی که باید استفاده شود ساخته شدن

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس همیشه طرف مقابل با حمایت ده ها کشور از نظر تجهیزات و ادوات بهتر بود اما سرباز جبهه حق که به سلاح ایمان، اعتقاد، اخلاص و جهاد مجهز بود. نام خدا کار را ادامه بده : موضوع آموزش و پرورش یک موضوع فوق العاده مهم و اساسی در حوزه نیروی انسانی نیروهای مسلح است. تزکیه و تعلم حتی مقدم بر تعلیم و تربیت است و در آیات قرآن کریم تزکیه دو بار و یک بار مقدم بر تعلیم است، اما همه جا بر همزیستی تعلیم و تعلم تاکید شده است.

سردار باقری با اشاره به اینکه سرمایه هنگفتی در اختیار اساتید، مربیان، فرماندهان و روحانیون ارتش جمهوری اسلامی ایران است، گفت: افسران، درجه داران و سربازانی که در هنگام ورود در اختیار شما هستند. نیروهای ارتش و یا در طول خدمت در دوره های متقاطع، دارایی ارزشمندی هستند که نحوه رفتار و آموزش آنها امری فوق العاده مهم است و این سه گروه (فرماندهان، معلمان و روحانیون) باید به صورت هماهنگ و هم افزا از این امر عبور کنند. راه کار بسیار مهمی است و وزن زیادی را تحمل می کنند.

وی افزود: منش و رفتار فرماندهان ما بسیار مؤثرتر از گفتار و نوشته آنها خواهد بود. نمونه های زیادی داریم، شهدای بزرگی مثل شهید صیاد شیرازی و شهید سلیمانی که آگاهانه به میدان خطر رفتند، زندگی، رفتار، گفتار و کردارشان صادق بود و اجرشان را گرفتند. ما می توانیم جوانان را به سمت این مسائل سوق دهیم.

  قرعه خوب پیش رفت، گروه های سخت تری وجود داشت/ هدف ما تلاش برای خروج از گروه است

سرلشکر باقری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس امید با اتکال به قدرت لایزال الهی در کنار ابتکار، خلاقیت و تلاش جهادی و تمام آنچه که تجربه کرده بود، نیروی مسلحی ساخت که توانست بر متجاوز غلبه کند، گفت: امروز به این امید و امید نیاز مبرم داریم و وضعیت امروز ما قطعاً سخت تر از آن روزها نیست و ارتش جمهوری اسلامی ایران قطعاً توانایی و کارآمدی این را دارد که در همه این صحنه ها بایستد و موفق باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: ما با یک جنگ ترکیبی سخت و بسیار پیچیده روبرو هستیم، اگر صحبت از بسترسازی برای ظهور و استقرار حاکمیت قانون است، باید خود را برای این نوع جنگ آماده کنیم. و عدالت، ما باید برای مقابله با این جنگ آماده شویم. بیا آماده بشیم

وی ادامه داد: ما از معدود نیروهای مسلحی هستیم که هم با تهدید جدی نظامی و هم با تهدید نیمه شدید امنیتی مواجه هستیم. نیروی زمینی ارتش در مرزهای افغانستان، نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق و شمال غرب و فرماندهی پلیس در برخی صحنه ها با تهدیدات امنیتی مسلحانه و غیرمسلح روبرو هستند. نیروهای مسلح ما باید آماده مقابله با این گونه تهدیدات باشند زیرا دشمن روی آن سرمایه گذاری کرده است

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه همزمان با تهدیدات فرهنگی مواجه هستیم تصریح کرد: فرماندهان، روحانیون، مدیران، مربیان و اساتید کار بسیار سختی دارند، جنگ نرم جنگی بسیار سخت، بزرگ و پیچیده است ارتش جمهوری اسلامی ایران قطعاً توان ایستادگی و موفقیت در همه صحنه ها را دارد، خدا را شکر که چنین فرماندهان ارزشمندی وجود دارد، همرزمان عزیز، روحانیت کارآمد و پرتلاش در ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده و برای همه آماده می شود. این صحنه ها

دیدگاهتان را بنویسید