سخنگوی وزارت امور خارجه: سیستم قضایی سوئد از تروریسم حمایت و تشویق می کند

images 2 2 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: محتوای بیانیه دادگاه از جمله حکم غیرقانونی آقای نوری را اساساً مردود، مخدوش و غیرقابل قبول می داند و ضمن اعتراض شدید به حکم دادگاه که فاقد مبنای قانونی است. و صلاحیت قضایی، سوئد مخالف است و مسئول خسارات وارده به روابط دوجانبه به این دلیل است.

به گزارش شفقنا، ناصر خانانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه رسانه ای دادگاه سوئد در خصوص اتهامات وارده به آقای حمید نوری، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران این بیانیه سیاسی را رد می کند. اتهامات بی اساس و ساختگی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و دستگاه قضایی کشورمان و همچنین اعلام حبس ابد برای آقای حمید نوری به شدت محکوم می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آنچه امروز در حین صدور حکم قرائت شد نشان می‌دهد که قوه قضاییه سوئد به جای پاسخگویی به مردم ایران که اجازه فعالیت یک گروه تروریستی در آن کشور را داده و همچنین مسئولیت بین‌المللی خود را در مبارزه با تروریسم زیر پا گذاشته است. در واقع از تروریسم حمایت و تشویق کرده است.

کنعانی در ادامه تاکید کرد: برای جمهوری اسلامی ایران مسلم است که پرونده آقای حمید نوری صرفاً بهانه ای برای اقدام سیاسی بدون استناد واقعی و وجاهت قانونی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از عمق خباثت گروهک تروریستی منافقین که سابقه ای پر از جنایات و خیانت ها علیه ملت ایران و حتی مردم عراق در دوران سیاه دیکتاتوری صدام دارد، تعجب نمی کنیم. اما عمیقا متأسفیم که سوئد در پیشینه روابط خوب دو کشور، تسلیم اهداف شوم دستگاه تبلیغاتی گروهک منافقین شده و مبالغ هنگفتی را خرج کرده و سیستم قضایی خود را در خدمت جنایتکار خود قرار داده است. تروریسم را هدف قرار داده و عملاً تطهیر کرده است.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 21 خرداد 1401 / شناسایی 56 مورد جدید

کنانی هوچی با نگاهی به گروهک منافقین امروز در استکهلم و تمرکز و فشار آنها و رسانه های مخالف در اطراف محل صدور بیانیه دادگاه نشان می دهد که آنها فقط در صدد تحمیل نتیجه مطلوب به دادگاه هستند که متأسفانه قوه قضاییه سوئد داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: آقای حمید نوری دو سال و نیم پیش در بدو ورود به فرودگاه استکهلم پس از سناریوی از پیش طراحی شده و متقلبانه عناصر گروهک تروریستی توسط پلیس سوئد دستگیر شد. شناخته شد. شد. بنابراین، اساس دستگیری توسط مقامات مربوطه سوئد مخدوش شد.

کنعانی افزود: آقای نوری در مدت 30 ماه انفرادی خود از ابتدایی ترین حقوق انسانی خود محروم و مورد سوء استفاده سیستماتیک از جمله ضرب و شتم ماموران زندان قرار گرفت. وی همچنین به دلیل آزار و اذیت از جمله عدم دسترسی به پزشک، نتوانست کیفرخواست صادره از سوی دادستان را به طور کامل بخواند. بنابراین، رفتار و محدودیت های اعمال شده بر آقای نوری از مصادیق بارز نقض حقوق بشر توسط مدعیان حقوق بشر بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: آقای نوری در محاکمه بر اساس دروغگویی، تنظیم صحنه و ارائه شاهدان دروغین گروهک تروریستی منافکین تحت جو و فشار شدید روحی این گروه به صورت غیرقانونی محاکمه شد. گروهی که حکمی را که دادگاه از قبل به آنها داده بود، اعلام کردند و با توجه به سابقه ای که از آنها می دانیم، اصرار بر اجرای آن به هر طریقی داشتند.

کنعانی تصریح کرد: متأسفانه مقامات قضایی سوئد علیرغم ادعای استقلال رأی، در جریان محاکمه، به طور کامل به گروهک تروریستی منافقین واگذار کردند و حتی اجازه ندادند آقای نوری شاهدان خود را در دادگاه حاضر کند و از حق خود دفاع کند. . همچنین دادگاه در بیست و هفتمین جلسه خود با برقراری ارتباط تصویری مستقیم با پایگاه منافقین در کشور اخیر و با هماهنگی دادستانی آلبانی، فرصت کافی را در اختیار اعضای این گروهک قرار داد. همچنین در جریان رسیدگی به این پرونده، سیستم قضایی سوئد به وکلای آقای نوری تنها چند روز فرصت داد تا از خود دفاع کنند که با توجه به زمان داده شده به شاکیان برای تشکیل پرونده، بسیار کوتاه و ناعادلانه بود.

  پیش بینی برداشت بیش از 7000 تن گندم از مزارع هاف

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به موارد فوق مفاد بیانیه دادگاه از جمله رای غیرقانونی دادگاه آقای نوری را اساساً مردود، مخدوش و غیرقابل قبول می‌داند. و به شدت به رای دادگاه که مفقود است اعتراض می کند. هر گونه زمینه و صلاحیت قانونی است و سوئد را مسئول خسارات وارده به روابط دوجانبه به دلیل آن می داند.

دیدگاهتان را بنویسید