روحانی دفتر یادبود شینزو آبه را امضا کرد

WhatsApp Image 2022 07 14 at 1.39.46 PM خبر عجیب

شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح امروز با حضور در سفارت ژاپن در تهران دفتر یادبود آبه شینزو نخست وزیر سابق این کشور را امضا کرد.

به گزارش شفقنا، رئیس جمهور سابق ایران در یادداشتی در این یادبود با ابراز تاسف از ترور شینزو آبه به سابقه دوستی و رابطه نزدیک خود با آبه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شینزو آبه باید روابط دو کشور را تقویت کند. در دوران نخست وزیری خود و برای حل مشکل هسته ای تلاش زیادی کرد.

دکتر روحانی با یادآوری پیشنهاد جمهوری اسلامی برای جهانی عاری از افراط گرایی، تروریسم و ​​خشونت که با اجماع در مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2013 به تصویب رسید، تاکید کرد: همچنان معتقدم باید برای رسیدن به جهانی عاری از خشونت تلاش کنیم.

وی در یادداشت خود بار دیگر ترور نخست وزیر اسبق ژاپن را به ملت و دولت ژاپن و خانواده آبه تسلیت گفت و افزود: ملت ایران که قربانی تروریسم است و بیش از 17 هزار داد. شهدا در این راه در چنین حوادثی به خوبی ابراز همدردی می کنند.»

دکتر روحانی پس از امضای دفتر یادبود، در گفتگو با آقای کازوتوشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران، در طول 8 سال ریاست جمهوری شینزو آبه 12 بار به دیدار خود با شینزو آبه اشاره کرد و افزود: تقریباً در تمامی مجامع بین المللی با یکدیگر ملاقات داشتیم. ما دو طرف داشتیم. سفر آقای آبه به ایران بسیار مهم بود؛ این سفر علاوه بر تعمیق روابط دوجانبه برای حل یک مشکل بین المللی نیز انجام شد. همچنین سفر من به توکیو و دیدار با ایشان و امضای سند رسمی با ژاپن برای روابط دوجانبه و امور بین‌الملل مهم بود.

  نبود امنیت شغلی منجر به خروج سرمایه از بخش کشاورزی کشمیر شده است

او با اشاره به کمک های فراوان آقای آبه به مردم ژاپن، ابراز اطمینان کرد که یاد او همیشه نزد مردم ژاپن و جهان گرامی خواهد داشت.

آقای کازوتوشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران نیز با ابراز خرسندی از حضور دکتر روحانی در سفارت ژاپن و امضای دفتر یادبود، بر اهمیت روابط دو کشور و تلاش وی برای ارتقای سطح تاکید کرد. از این روابط

دیدگاهتان را بنویسید