رئیس سازمان غذا و دارو: اتباع خارجی در طرح دروار رصد شده اند

خبر عجیب

شفقنا- رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه زیرساخت های لازم برای اجرای طرح «دارویار» دیده شده و با حمایت سازمان برنامه و بودجه و همکاری بیمه ها اجرا می شود، گفت: : تمامی ابعاد این طرح انتقال یارانه دارو به مردم و عدم افزایش است. پرداخت از جیب بیمار توسط بیمه دیده می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، دکتر بهرام هاینا با اشاره به اینکه تاکنون کمترین قیمت دارو مبنای پوشش بیمه ای دارو بوده است، گفت: در این صورت اگر بیمار دارو را از شرکت دیگری خریداری می کرد، مجبور بود مابه التفاوت قیمت دارو را پرداخت کرد، اما در محاسبات جدید مشخص شد که پایه به جای کمترین قیمت، دارویی باشد که بیش از 50 درصد نیاز بازار را تامین کند. بنابراین بر اساس این محاسبه، پرداخت از جیب بیمار کاهش می یابد.

وی افزود: فهرست داروهای کشور مشخص است و هر دارویی که در آن لیست باشد شناسایی می شود. لازم به ذکر است که مواردی خارج از این لیست وجود دارد و گاهی اوقات گزارش و اعلام می شود که دارو گران شده است، این به مواردی خارج از این لیست اشاره دارد که اغلب شامل مکمل ها و فرآورده های طبیعی و گیاهی است که در این طرح لیست قرار نمی گیرند. آنها قیمت را افزایش نخواهند داد.

فاینانس گفت: اعتبارات مورد نیاز برای پوشش 119 داروی بدون نسخه دیده شده و به زودی اجرایی می شود و همچنین 366 کد ژنریک از داروهای ضروری و پرفروش بیماری هایی مانند دیابت، قلب و عروق و … تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است در قالب این طرح به روش قانونی خود در شورای عالی بیمه سلامت است که داروهای اصلی را به درستی انتخاب کند و در لیست داروهای بیمه ای قرار گیرد، یعنی بیمار هر مبلغی را پرداخت کرده باشد. او پیش از این هزینه این داروها را پرداخت کرده است.

  تصمیمات شبهه در نذر / فتاوی حضرت آیت الله سیستانی

وی خاطرنشان کرد: راهبرد ما این است که تمامی داروهای ضروری و ضروری در فهرست دارویی کشور را پوشش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال 1401 مبلغ 6 هزار میلیارد تومان برای پوشش بیمه شدگان تصویب شد، تصریح کرد: سه دهک اول جامعه بالغ بر 6 میلیون نفر تحت پوشش سازمان بیمه سلامت رایگان هستند. شارژ بدون مراجعه شخصی تحت پوشش هستند، افراد سایر دهک ها می توانند برای ایجاد پوشش بیمه ای به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند تا مردم نگران پوشش بیمه ای نباشند. اتباع خارجی نیز مشمول طرح داروار شده اند و اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت هستند می توانند برای ایجاد پوشش بیمه ای به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. شهروندان غیرمجاز نیز می توانند با ثبت مشخصات خود اقدام به بیمه کنند و با تایید وزارت کشور، بیمه تخت و بیمه اضطراری و برای افراد فاقد بیمه یا ناشناس ارائه می شود.

اخبار قبلیوزیر بهداشت: یارانه سلامت در قالب طرح درور در حال بررسی است

دیدگاهتان را بنویسید