رئیسی: نباید منتظر افرادی باشیم که اهل تحول نیستند

169800070 1 خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استفاده از نیروهای انقلابی و موثر در همه استان ها باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: هرکس با نگاه تحول آفرین اداره کشور سازگاری نداشته باشد باید کنار گذاشته شود. ما نباید منتظر افرادی باشیم که اصلاح طلب نیستند.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در دیدار با خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و نخبگان استان کرمانشاه بر لزوم استفاده درست از ظرفیت نخبگان در کشور تاکید کرد و افزود: ارتباط بین دولت و جامعه و نخبگان باید دائمی و مستمر باشند.

رئیس جمهور با اشاره به ایستادگی مردم کرمانشاه در برابر موج نفاق گفت: سوابق مجاهدت و فداکاری مردم این استان از نقاط درخشان تاریخ این خطه است و هرگز نباید فراموش شود.

رئیسی با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب برای برون رفت از مشکلات مردم استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: مردم واقعا دوست ندارند در سال های اخیر شاهد مشکلاتی مانند حاشیه نشینی در این شهر باشند.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، محوریت اصل «ما می توانیم» در دولت را مورد تاکید قرار داد و گفت: معتقدیم با دستان توانمند نخبگان شما می توان بسیاری از کارها را انجام داد. باید به مردم بستر داد. پیشرفت کشور در بسیاری از عرصه ها به حضور و اراده مردم و نخبگان بستگی دارد.

وی با اشاره به مشکل اشتغال در استان کرمانشاه گفت: باید در این استان کمپ اشتغال زایی ایجاد شود. جوانان این رشته نباید احساس بیکاری کنند. حل این مشکل نیاز به اراده دارد.

  شهردار آبادان با اکثریت آرا انتخاب شد

رئیس جمهور افزود: در بسیاری از بررسی ها به توان و کارآمدی دولت در حل مشکلات امیدوار است و دولت مصمم است با اقدام تحول آفرین و جهادی از این امید صیانت کند.

رئیسی با اشاره به تاخیر پروژه های نیمه تمام در بسیاری از نقاط کشور گفت: پروژه های نیمه تمام مردم را ناراحت کرده است. باید کار واقعی ایجاد شود و مردم ببینند که گره مشکلاتشان باز شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه این استان مسیر تردد زائران کربلای معلی است، گفت: مردم ایران عاشق حضرت اباعبدالله(ع) هستند. نخست وزیر عراق برای پذیرایی از مردم ایران در عرفه و اربعین اعلام آمادگی کرد و به تعهدات خود در روز عرفه عمل کرد.

رئیسی با اشاره به پیشنهاد یکی از نخبگان مبنی بر اعزام نمایندگانی از دولت به این استان برای شناسایی افراد ناکارآمد و گزارش به رئیس جمهور گفت: این کار را انجام می دهم و نمایندگانی برای بررسی این موضوع به استان می آیند. .

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های برخی شرکت های دانش بنیان در استان کرمانشاه، گفت: واردات کالاهایی که به صورت استاندارد و باکیفیت در کشور تولید می شود قطعا متوقف می شود. اجازه نمی دهیم واردات بی رویه در تولید داخلی مشکل ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید