رئیسی: دولت را از اداره اقتصاد حذف می کنیم

169799911 خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با اشاره به اینکه خصوصی سازی های موفق و ناموفق در اقتصاد کشور داریم، گفت: هدف از ارتقای دولت این است که کار تولید را به بخش خصوصی واگذار کنیم و به بخش تعاونی فضا بدهیم. برای تولیدکننده فعال باید تسکین و حمایت قانونی صورت گیرد.

به گزارش شفقنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه، ضمن تبریک اعیاد ماه ذی الحجه بر اهمیت این ماه تاکید کرد. اجرای شعار سال پیشنهادی رهبر معظم انقلاب با محوریت تولید گفت: استقلال و عزت کشور در گرو توجه به تولید است.

رئیس جمهور نقش دولت در اقتصاد را هدایت، حمایت و نظارت دانست و گفت: اقتصاد دولتی، تعاونی و بخش خصوصی باید در کنار هم فعال باشند اما امروز سهم اقتصاد دولتی بسیار بالاست. بنابراین ما سعی خواهیم کرد از قدرت گرفتن دولت در حمایت از اقتصاد خارجی و بخش خصوصی جلوگیری کنیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه صرف واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی کافی نیست، گفت: توانمندسازی بخش خصوصی یک ضرورت است و دولت باید از اقتصاد بخش خصوصی حمایت کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه خصوصی سازی های موفق و ناموفق در اقتصاد کشور داریم، تصریح کرد: هدف از ارتقای دولت این است که کار تولید را به بخش خصوصی واگذار کنیم و به بخش تعاونی جا بدهیم. برای تولیدکننده فعال باید تسکین و حمایت قانونی صورت گیرد.

رئیسی با تاکید بر ضرورت پیش بینی پذیری اقتصادی برای فعالان عرصه تولید، تصریح کرد: باید به سمتی برویم که اقتصاد و تولید برای تولیدکننده قابل پیش بینی باشد.

  نبیه بری رئیس پارلمان لبنان شد

رئیس جمهور کنترل و مهار تورم را ضروری و ضروری خواند و گفت: همه باید برای کنترل تورم تلاش کنند و از هرگونه بی انضباطی اقتصادی که موجب تورم می شود پرهیز کنند.

رئیسی افزود: در 6 ماهه دوم سال 1400 که کار دولت را شروع کردیم، سعی کردیم از اقدامات تورمی جلوگیری کنیم، به همین دلیل از بانک مرکزی وام نگرفتیم، پایه پولی را افزایش ندادیم و تلاش کردیم چاپ پول

رئیس جمهور در تشریح اقدامات دولت برای مهار و کنترل تورم گفت: از مجلس خواسته ایم که اجازه دهد در لایحه بودجه از برخی اقدامات و قوانین تورم زا چشم پوشی کنیم و آنها را بررسی کنیم. مثلاً گفتیم که اگر عوارض به ارز اسمی محاسبه شود، طبیعتاً هزینه گمرکی بالایی بر واردکننده می شود و این باعث ایجاد آثار تورمی در اقتصاد می شود.

رئیسی تاکید کرد: برخی از رسانه ها منعکس نکردند یا درست متوجه نشدند که بنده چه گفته ام که برای سال آینده اقداماتی را می گذاریم و گفتم برخی کالاها گران می شود که این حرف بنده نبود بلکه معنای آن بود. بنده می گویم برخی از اقداماتی را که طبق قانون باید اجرا کنیم و اجرای آنها باعث تورم می شود را نباید انجام دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: رشد اقتصادی در گرو مهار تورم است. اگر تورم مهار شود با افزایش سرمایه گذاری و بهره وری شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود.

رئیسی با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری در اقتصاد کشور گفت: خودباوری، توجه به سرمایه های کشور و قدرت خلاقیت موثر بستر مناسبی برای رشد اقتصادی کشور در راستای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری است.

  اظهارات احسان علیخانی در خصوص ساخت سری جدید برنامه جدید عصر

رئیس جمهور با اشاره به تقاضای برخی فعالان اقتصادی برای اجرای طرح کشاورزی پیمانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه اقدام کرده است. کشاورزی قراردادی در دستور کار دولت قرار دارد و هدف این کار امکان پیش بینی تولید برای کشاورز است که به شدت مورد حمایت دولت است. تضمین خرید محصول در این طرح باعث آرامش کشاورز می شود.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم ایجاد صنایع تبدیلی در استان های مختلف کشور به ویژه استان کرمانشاه تاکید کرد و این موضوع را یکی از اقدامات محوری دولت دانست.

رئیس جمهور به کشاورزی، دامپروری و صنعت به عنوان محور اشتغال در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: باید برای راه اندازی صنایع نیمه تعطیل و تعطیل تلاش شود. قدرت مردمی به دنبال پروژه های جدید نیست، بلکه تلاش می کنیم مشکل واحدها و پروژه های معلق را حل کنیم و به چرخه تولید برگردیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه توجه به دو حوزه پالایشگاه های نفت و صنایع دانش بنیان از مهم ترین برنامه های دولت است، گفت: کار دانش بنیان به معنای تبدیل دانش به توانمندی است و این موضوع در حوزه صنعت نیز با جدیت دنبال می شود. پالایشگاه های نفت.

رئیس جمهور همچنین بر ساماندهی مشکل کولبران تاکید کرد و راه حل این مشکل را فعال سازی بازارچه های مرزی دانست. محدودیت های ما فرصت های ما هستند و باید از آنها نهایت استفاده را ببریم. یک امکان تبدیل مرز به محل مبادلات تجاری است.

رئیسی انتخاب بومی و استفاده از چهره های موثر استانی را از اولویت های دولت می داند و خاطرنشان می کند: معضل بیکاری در کرمانشاه بسیار نگران کننده است و رفع این مشکل حق مردم و وظیفه دولت است. بخش خصوصی نیز در این زمینه مشارکت دارد و می تواند هر چه در توان دارد انجام دهد. هیچ مشکلی در کشور حل نشدنی نیست.

  دانمارک ایران، روسیه و چین را به جاسوسی متهم می کند

دیدگاهتان را بنویسید