رئیس‌جمهور: بازپرداخت بدهی باید بازنگری شود/هر کسی که به فکر مردم نیست باید حذف شود

خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با اشاره به امداد رسانی به مردم سرپل ذهاب گفت: بازپرداخت وام ها باید بازنگری شود و مهلت جدی برای بازپرداخت به مردم داده شود.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در بیست و هشتمین سفر استانی دولت مردمی به کرمانشاه، بیست و هشتمین سفر استانی دولت مردمی به کرمانشاه را به مردم شهرستان سرپل ذهاب تبریک گفت. موضع سرپل ذهاب و مقاومت در برابر صدامیان مشهور است.

وی با بیان اینکه بردباری، صبر، استقامت، روحیه مقاومت و مقاومت مردم سرپل ذهاب در برابر بمباران ها و سرکوب های صدام مثال زدنی بود، افزود: به همه پسران و دختران این کره خاکی می گویم که تاریخ مقاومت و مصیبت آموختن مردم سرپل ذهاب این سرزمین یادآور رشادت، شجاعت، ایستادگی، مقاومت، عشق به خدا و ولایتمداری است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید تلاش های مردم این منطقه را همیشه ارج نهاد، گفت: زمانی که مردم اینجا مشغول ساخت و ساز و تخریب خرابه های جنگ بودند، ناگهان با زلزله مواجه شدند. در این زلزله مردم عزیزی که 8 سال در دوران دفاع مقدس مقاومت کرده بودند آسیب های زیادی دیدند.

وی تصریح کرد: مردمی که نزدیک به هزار شهید و بیش از هزار قربانی و جانباز انقلاب اسلامی به ارمغان آوردند اکنون با زلزله مواجه هستند. وقوع این حادثه در سرپل ذهاب نه تنها در استان کرمانشاه، بلکه در سطح کشور نیز مورد توجه قرار گرفت و رهبر انقلاب اسلامی نیز شخصاً به این حوزه توجه کردند.

رئیسی خاطرنشان کرد: مردم سرپل ذهاب در روزهای مقاومت آزمون خوبی را پشت سر گذاشتند و از مرزهای این کشور پاسداری کردند. بنابراین وقتی دچار مشکل می شوند باید مشکل آنها را مشکل کشور دانست. زحمات زیادی از سوی همه انجام شد و امروز بحمدالله شرایط و وضعیت تغییر کرده است، زندگی مردم با همه ایرادات و مشکلات نظم پیدا کرده است.

  دومین نشست شورای هماهنگی شیعیان با مقتدی صدر در دو روز آینده

وی با اشاره به نگرانی مردم از وام هایی که برای جبران خسارات زلزله دریافت کرده اند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در بازپرداخت آن با مشکل مواجه شده اند، گفت: از این رو از جناب آقای بخشدار و مسئولین ذیربط تقاضا دارم نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند. پرداخت وام ها و دادن مهلت جدی برای بازیابی وجوه به مردم.

رئیس جمهور همچنین به دغدغه مردم نسبت به آب و لزوم تکمیل سامانه گرمسیری برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی در این منطقه اشاره کرد و افزود: طرح تکمیل سامانه گرمسیری برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم در این منطقه است. منطقه یکی از اولویت ها و قطعا یکی از تاییدیه های سفر است.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به مقام والای عالم عالیقدر احمد بن اسحاق قمی اشعری گفت: این منطقه علاوه بر این عالم بزرگوار که از مفاخر جهان اسلام است دارای شهدای بزرگواری نیز می باشد. . امروز همه اقوام و عقاید مختلف در کنار هم به نام اسلام، به نام قرآن و نظام جمهوری اسلامی، به نام عشق و ولایت و به نام حفظ وطن زندگی می کنند. آنها عادلانه از مرزهای این کشور دفاع کردند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات امروز این مردم از اولویت های دولت است، تصریح کرد: در اولین گام از سفر به استان کرمانشاه به مردم سرپل ذهاب رسیدیم چرا که معتقدیم این افراد واقعاً در مسابقات عالی رتبه بالایی کسب کرده اند. آزمون حفاظت مقدس

رئیس جمهور ایجاد اشتغال را یکی از اولویت های منطقه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای دختران و پسران یکی از موضوعات مهم و محوری و یکی از دغدغه های دولت برای این منطقه است. زمینه اشتغال در کشاورزی و دامپروری در این منطقه بسیار آماده است و نباید به عنوان شغل اداری به اشتغال نگاه کرد. باید به فعالیت های تولیدی که باعث ارتقای تولید در کشور می شود اهمیت بیشتری داده شود.

  مراسم بزرگداشت آیت الله محمدی ریشهری از حوزه علمیه استان تهران

وی با بیان اینکه امروز مردم استان کرمانشاه نگران اشتغال نباشند، گفت: امروز یکی از دغدغه ها و مشکلاتی که گریبانگیر ما در تمام مناطق کشور است، موضوع بیکاری است و به خواست خداوند گام های اساسی برداشته می شود. در این زمینه اتخاذ شود.

رئیسی در ادامه سخنان خود با قدردانی از استقبال و محبت مردم افزود: حضور جنابعالی زن و مرد، پیر و جوان، به ویژه جوانانی که در این ازدحام، زیر نور آفتاب و گرمای هوا موج می زنند. محبت شما مردم به این دانشجوی خدمتگزار این به شخصیت بنده مربوط نمی شود به انقلاب و نظام و خون شهدا مربوط است که البته خدمت من به عنوان دانشجو بر عهده شماست. و امیدوارم خدمتگزار و همکارانم بتوانند این بدهی بزرگی را که مردم این نظام به همه ما دارند، انجام دهند.

وی اساس سفرهای استانی دولت را دیدن از نزدیک مشکلات و مسائل مردم عنوان کرد و اظهار داشت: قبلا تاکید کرده ام و باز هم تاکید می کنم که همه مدیران و مسئولان کشوری از جمله شخصیت های انقلابی باشند که دغدغه مند هستند. مشکلات مردم، با مردم و در میان مردم است، انتخاب شوند تا مردم احساس کنند حاکمان از آن خودشان هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: معتقدم هرکس به فکر مردم و روحیه تحول نیست باید کنار گذاشته شود و کسانی که نیروهای انقلابی هستند که دغدغه مشکلات و مسائل مردم را دارند در متن قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید