دعوت از هواداران فوتبال برای شکایت به تاج

شفقنا- یکی از وکلای کشورمان با در نظر گرفتن اتفاقات گذشته از اهالی فوتبال خواست تا از مهدی تاج به کمیسیون اخلاق فدراسیون شکایت کنند.

به گزارش شفقنا اسپورت به نقل از تسنیم، صادق رئیسی کیا از وکلای کشورمان و مدیرعامل سابق باشگاه راه آهن اظهار داشت: با توجه به اینکه آقای مهدی تاج در دوران تصدی خود به عنوان عضو هیئت مدیره و رئیس فدراسیون فوتبال با توجه به انعقاد قرارداد با ویلموتس، اساسنامه فدراسیون فوتبال، از تمامی اهالی فوتبال و ذینفعان این رشته ورزشی در کشور می‌خواهم در اولین فرصت ممکن شکایت خود را از آقای ویلموتس اعلام کنند. مهدی تاج در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و صدور حکم از کمیته اخلاق مبنی بر ممنوعیت وی از هرگونه فعالیت. در فوتبال دوست دارم آقای مهدی تاج نتواند در انتخابات مجلس شهریور 1401 شرکت کند.

1- بند 2 ماده 16 اساسنامه قدیم فدراسیون که در زمان امضای معاهده ویلموتس لازم الاجرا بود، نقض جدی قانون اساسی را تخلف بزرگ تلقی کرده و حتی آن را دلیل بر عزل می دانست. عضو مجمع و عضو شورای مدیران. همچنین در بند 9 ماده 35 اساسنامه قدیم آمده است که اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال باید از حسن اجرای اساسنامه اطمینان حاصل کرده و تمهیدات لازم را برای اجرای صحیح اساسنامه به عمل آورند.

2- طبق بند 6 ماده 23 و بند 11 ماده 38 اساسنامه قدیم فدراسیون که در زمان عقد قرارداد با ویلموتس لازم الاجرا بود، فدراسیون فوتبال باید برنامه و بودجه سالانه می داشت. و رئیس فدراسیون موظف شد در چارچوب برنامه و بودجه سالانه خود قراردادی منعقد و برای فدراسیون ایجاد تعهد کند.

  در حادثه یک کارخانه در فیروزآباد تاکنون 133 نفر مجروح شده اند

3- طبق ماده 43 اساسنامه قدیم فدراسیون فوتبال که در زمان عقد قرارداد با ویلموتس لازم الاجرا بود، کمیته توسعه فنی فدراسیون فوتبال باید ابتدا اعضای کادر فنی فدراسیون فوتبال را پیشنهاد کند. تیم های ملی به هیئت رئیسه فدراسیون ارسال شود و در صورتی که هیئت رئیسه فدراسیون به کمیته فنی و توسعه توصیه کند، رئیس فدراسیون فوتبال حق دارد با مربی و کادر فنی ملی پوشان قرارداد ببندد. تیم همانطور که اشاره کردم انعقاد قرارداد با مربیان و کادر فنی تیم ملی باید در چارچوب برنامه و بودجه فدراسیون فوتبال و بر اساس ماده 23 بند 6 و ماده 38 انجام شود. بند 11 اساسنامه فدراسیون فوتبال و خارج از بودجه فدراسیون نباشد.

4- بند 7 ماده 38 اساسنامه قدیم فدراسیون فوتبال که در زمان عقد قرارداد ویلموتس لازم الاجرا بود، یکی از وظایف رئیس فدراسیون فوتبال را برگزاری و مدیریت جلسات کمیته های تحت پوشش عنوان می کند. توسط فدراسیون فوتبال، از جمله کمیته فنی و کمیته توسعه. بنابراین رئیس فدراسیون فوتبال باید قبل از عقد قرارداد با سرمربی و کادر فنی تیم ملی، کمیته فنی و کمیته توسعه را تشکیل دهد و موافقت کمیته فنی را برای انعقاد قرارداد با ویلموتس بگیرد. سپس تاییدیه را به هیات مدیره برده و پس از تایید هیات مدیره اقدام به عقد قرارداد با ویلموتس می کند.

5- تا جایی که من اطلاع دارم آقای مهدی تاج به دلیل اینکه نماینده شخصیت حقوقی فدراسیون فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا است، اکنون به عنوان یکی از اعضای فعال فوتبال شناخته می شود.

  اولین رده بندی کشوری اسنوکر زیر 16 سال نیز برگزار می شود

6- تا جایی که اطلاع دارم ادامه فعالیت نهادهای قضایی فعلی فدراسیون فوتبال و اعضای آنها در مجمع عمومی گذشته تصویب شد. از این رو اکنون فدراسیون فوتبال معتقد است که نهادهای قضایی فدراسیون و اسامی آنها مصوبه مجمع عمومی را دارند و می توانند بر اساس مقررات مربوط به شکایت از اعضای فعال فوتبال رسیدگی کنند. بنابراین حداقل از نظر اتحادیه فوتبال انگلیس در اینکه آقای مهدی تاج یکی از اعضای فعال فوتبال است بحثی وجود ندارد و همچنین بحثی نیست که مراجع قضایی فدراسیون فوتبال صلاحیت رسیدگی به شکایات از ایشان را دارند.

7- بر اساس بند 2 ماده 20 قانون اخلاق، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حق رسیدگی و صدور رأی در خصوص رفتار کلیه افرادی که تخلف مورد ادعای آنها جنبه داخلی دارد را دارد. بنابراین، صرف نظر از تصمیم فیفا یا CAS در مورد پرونده ویلموتس، آنچه ما معتقدیم این است که آقای مهدی تاج طبق مطالب مطرح شده اساسنامه فدراسیون فوتبال را (که ضرر مالی زیادی نیز به همراه داشته است) به شدت نقض کرده است. و کمیته اخلاق مسئولیت و اختیارات لازم را برای رسیدگی به تخلف از اساسنامه در این مورد دارد. همچنین بند 5 ماده 20 آیین نامه اخلاقی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال را صالح و مسئول رسیدگی و رسیدگی به پرونده های دادگاه های داخلی فوتبال دانسته است.

در مجموع معتقدم بنا به دلایل زیر و با توجه به اینکه قرارداد با ویلموتس بدون رعایت آئین نامه فدراسیون فوتبال منعقد شده است، می توان از آقای مهدی تاج به کمیته اخلاق شکایت کرد تا در مورد نقض جدی قوانین، رسیدگی و حکم صادر شود. اساسنامه و همانطور که کمیته اخلاق در مورد آقای عزیزی حدیم انجام داد، به سرعت و با جدیت به این مشکل رسیدگی کرد. از کمیته اخلاق می خواهیم به شکایت ما از آقای مهدی تاج سریع و قاطع رسیدگی کند و حداقل درخواست ما این است که حکم محرومیت آقای مهدی تاج از هر گونه فعالیت در فوتبال از جمله شرکت در انتخابات شهریور 1401 را صادر کند. فدراسیون فوتبال.

  گزارش تصویری: تدفین و تدفین حاج محمود استادی در کوم

دیدگاهتان را بنویسید