در دستور کار دولت سیزدهم تدوین طرح جامع مناطق حاشیه ای است

به گزارش خبرگزاری موج، احمد وحیدی در حاشیه جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار کرد: بر اساس گزارش های نهادها و گروه های مختلف اجتماعی، فعالیت های خوبی در نهادهای دولتی و گروه های اجتماعی انجام شده اما کارهای بزرگ دیگری در حوزه حاشیه سازی باید انجام شود

وی بیان کرد: مقرر شد برای مناطق حاشیه ای طرح جامع ارائه شود و نقش بین نهادها و نهادها تعریف شود. برگزاری جلسات متعدد بین دستگاه ها برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر از مواردی بود که در جلسه امروز مطرح شد.

وزیر کشور مشکلات دیگری از جمله زباله در کرمانشاه را وجود دارد و گفت: بازیافت زباله در کرمانشاه وضعیت خوبی دارد و این کار از مدت ها قبل آغاز شده است اما همچنان نیازهایی در این زمینه وجود دارد.

وحیدی افزود: اولین موضوع این است که بتوانیم از محصولات شرکت بازیافت کرمانشاه به عنوان سوخت کارخانه ها استفاده کنیم، موضوع دوم بحث کمپوست است که باید هماهنگی شود تا کارخانه ها بتوانند از این کود استفاده کنند زیرا وجود دارد. مقدار زیادی کمپوست در کارخانه کرمانشاه که برای کشاورزی استفاده می شود فقط به دلیل هزینه حمل و نقل بالا قابل استفاده است و از قیمت آن استفاده نشده است باید با وزارت جهاد کشاورزی مشورت شود تا در این زمینه یارانه اعطا می شود و کشاورزان می توانند از 400000 تن کمپوست که در اینجا موجود است استفاده کنند.

وزیر کشور همچنین گفت: برخی از روستاهای اطراف شهر کرمانشاه به شهر متصل هستند اما خدمات شهری در این مناطق هنوز توسعه نیافته است بنابراین شهردار کرمانشاه برای ارائه خدمات شهری از جمله آسفالت و سایر نیازها منصوب می شود.

  جامعه مدرسین حوزه درگذشت آیت الله شبستری را تسلیت می گوید

وی افزود: در برخی از روستاهای شهرستان کرمانشاه به دلیل تنش آبی مشکل کم آبی وجود دارد که مقرر شد با توزیع تانکرهای آب تا اتمام خط لوله این تنش پایان یابد.

دیدگاهتان را بنویسید