دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: در پرتو امام رضا (ع) باید به دنبال ارتباط موثر رسانه ای باشیم.

خبر عجیب

شفنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید در پرتو امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی به دنبال ارتباط بین فردی و ارتباط موثر رسانه ای باشیم.

به گزارش شفقنا، دکتر سید رضا عاملی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای امام رضا(ع) اظهار داشت: مکتب امام رئوف بر اساس شاخص های تمدنی اسلامی و ارتباط موثر، ظرفیتی جهانی از جمله عدالت دارد. عقلانیت، خرد و احتیاط، توجه به مردم و توجه متمرکز به دیگران.

وی ضمن تشکر از زحمات دست اندرکاران برگزاری این جشنواره رسانه ای و آستان قدس رضوی برای ایجاد فضایی فاخر فرهنگی با محوریت اندیشه، حکمت، فضل و درایت امام رضا (ع)، افزود: جشنواره رسانه ای امام رضا(ع) (ع) دارای ابعاد فراگیر است مشارکت بالا و ویژگی ها و شاخص های نزدیک به درک اجتماعی زمانه که قابلیت های چندرسانه ای دارد و ارسال بیش از 3 هزار اثر به این جشنواره نیز نشان از فراگیر بودن آن دارد.

دبیر کنگره جهانی امام رضا(ع) گفت: امروز دنیا به دلیل دور شدن از سرمایه ایمان و جستجوی پیام حق راکد و خسته است.

عاملی افزود: سرمایه ایمان متشکل از عناصر مهمی چون توحید، اعتقاد به حیات جاوید، اعتقاد به خدای عادل، عدالت، راستگویی، دوری از تصنع و زندگی باطل، اخلاق و توانایی تشخیص حق از باطل است. قدرت، می توان نیازهای دنیای امروز را برآورده کرد.

وی ادامه داد: اگر رسانه قدرتمند باشد باید بتواند ماهیت حیات الهی را ارائه کند و این نیاز مهم بشر امروزی است چرا که نسل ما نسلی است که فطرتش آسیب دیده است و لذا وقتی امام زمان(عج) (ع) به نظر می رسد که انجام می دهند، اسلامی که معرفی می کنند و ارائه می کنند برای همگان جدید و ناشناخته است، به این معنا که پیام مخدوش شده و ماهیت واقعی بشریت در زمان گم شده است.

  افزایش قیمت و اختلال در بازار به دلیل عوامل مصنوعی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروزه شناخت فردی و اجتماعی در جوامع ضعیف شده است و این بازتاب رفتار اجتماعی نابهنجار است، اما اگر بتوانیم شناخت جامعه را در حوزه رسانه افزایش دهیم، کار خود را انجام داده ایم و تاثیرش را خواهد دید. .

وی افزود: انسان در هر شرایطی برای دریافت پیام درست تلاش می کند و تقویت قدرت پردازش اطلاعات در عصری که همه مردم به منبع پیام تبدیل شده اند، لازمه آرامش زندگی است.

آملی همچنین به اهمیت توجه به توسعه و پیشرفت در عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: رسانه های سنتی دریچه جذاب رسانه ها برای جذب مخاطب هستند و رسانه های جدید نیز منشا زندگی پربار هستند و اگر این کار را نکنید. این مفهوم را با نسل جدید به خوبی درک کنید. ما در مشکل هستیم.

وی افزود: از سوی دیگر تنش زندگی و میل به تفریح ​​راهی برای رهایی از سختی هاست و باید ابزار مناسبی برای این رهاسازی فراهم کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به تحلیل روانشناختی اشاره کرد و گفت: روانشناسان برای رفع اضطراب و رسیدن به آرامش توصیه هایی دارند که برخی از آنها موثر است اما مانند سایر علوم برخی از این توصیه ها منهای خداست، در حالی که رهایی از اضطراب مربوط به اعماق با خدا برای انسان حاصل می شود.

وی تصریح کرد: باید در پرتو امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی به دنبال ارتباط بین فردی و ارتباط موثر رسانه ای باشیم و به این نکته نیز توجه داشته باشیم که همه ارتباطات در این زمینه موثر نیست، بلکه تولیدات رسانه ای اثرگذار، تولید است. که مجهز به منطق ارتباطی خوب و موثر هستند.

  تاکید شمخانی بر تکمیل پروژه های مشترک ایران و ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید