دادگاه سوئد حمید نوری را به حبس ابد محکوم کرد

YRsEbOiaiQFK خبر عجیب

شفنا- دادگاهی در سوئد حمید نوری شهروند ایرانی را به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران شفقنا به نقل از رویترز، در حالی که 2 سال و هشت ماه از بازداشت حمید نوری در سوئد می گذرد، دادگاه این کشور امروز (پنجشنبه) نوری را به حبس ابد محکوم کرد.

حمید نوری قاضی پرونده در جلسه قبلی دادگاه تاکید کرد که محدودیت های وی طبق قانون برداشته می شود اما پس از آخرین جلسه دادگاه نوری دوباره به سلول انفرادی منتقل شد و اجازه تماس تلفنی با وی را نداشت. خانواده به مدت 40 روز پس از آن.

حمید نوری در سال 2018 برای حل و فصل اختلافات خانوادگی به سوئد سفر کرد، اما پس از ورود به فرودگاه استکهلم بدون هیچ توضیحی دستگیر و به سلول انفرادی منتقل شد.

این شهروند ایرانی توسط نیروهای امنیتی سوئد دستگیر شده و تحت محاکمه قرار دارد. در نوامبر 2018 دو تن از اعضای سابق گروهک منافقین گزارشی حاوی ادعاها و اتهامات علیه نوری را از طریق یک موسسه حقوقی در انگلیس به مقامات سوئدی ارائه کردند و همزمان او را به بهانه حل و فصل اختلافات خانوادگی به سوئد آوردند. بدون انجام تحقیقات کامل، دادستان سوئد از دادگاه می‌خواهد نوری را دستگیر و بازداشت کند و این درخواست را تنها بر اساس اظهارات و خاطرات چند تن از اعضای مؤفقین است.

وی در این مدت بیش از دو سال و نیم در سلول انفرادی به سر می برد و با نقض مکرر حقوق شهروندی خود از جمله سلول انفرادی، ضرب و شتم و عدم دسترسی به پزشک مواجه بود.

  122 روستای استان با تنش آبی مواجه هستند

دیدگاهتان را بنویسید