تیرآهن H24 به سبد محصولات با ارزش افزوده ذوب آهن اصفهان اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدامین یوسف زاده، مدیر مهندسی نورد کارخانه آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت: باید اعتراف کنم که در تاریخ مهندسی نورد پس از ریل زبانه سوزنی، این دومین پروفیل است که قبلاً در مرحله اول طراحی شده و بدون نیاز به اصلاحیه دوم که بخشی از ماهیت طراحی است، عادی و محقق شده است.

وی افزود: اخیرا تیم مهندسی نورد چرتکه با جذب جوانان مستعد در این زمینه و با راهنمایی عالی سرپرست تیم طراحی به عملکرد بسیار خوبی دست یافته است به طوری که دقت 60 درصدی قبلی در طراحی و شبیه سازی به بالای 95 درصد رسیده است. .

مدیر مهندسی نورد این شرکت خاطرنشان کرد: در این مرحله کار بسیار حرفه ای و جالبی با استفاده از رول های 40 تنی 900 قفسه معمولی برای تولید H24-H22 و H26 انجام شد که نیاز به دانش و تجربه بالایی برای تطبیق این موارد داشت. موارد. و لذا این کار برای اولین بار انجام شد و نتیجه درخشانی داشت.

این مسئول گفت: قطعاً با الگوبرداری از فرآیندی که برای تیرآهن فولادی 30 انجام شد، در این روش تبدیلی، مصرف رول کاهش یافته و به میزان سه میلیارد تومان صرفه جویی می شود.

* علیرضا محرابی معاون مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه تولید محصولات با ارزش افزوده بالا به ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: پروفایل H24 به عنوان جدیدترین محصول با ارزش افزوده بالا ذوب آهن اصفهان که در بالاترین سازه رقیبی برای خود باقی نگذاشت و 650 آسیاب غلتکی از اصفهان تولید شد.

وی افزود: به طور کلی تولید H سایز 20 و بالاتر نسبت به IPE ارزش افزوده بسیار بالایی در حدود دو و نیم برابر و در مجموع سه و نیم برابر برای ذوب آهن اصفهان ایجاد می کند و این دستاوردهای بزرگ تولیدی عبارتند از. تنها با تفکر داخلی داخلی بدون وابستگی به کشورهای خارجی صورت گرفت.

کارخانه ذوب آهن اصفهان در دو ماه گذشته حدود سه برابر پروفیل H تولید کرد.

معاون مهندسی نورد شرکت گفت: ذوب آهن اصفهان در دو ماه گذشته 25 هزار تن پروفیل H تولید کرده است که برابر با دو تا سه سال گذشته است و این روند تولید نشان می دهد که اداره گیج. تکنولوژی طراحی و تولید بر روی نورد و نورد 650 آسیاب نورد میانی به سطحی از پایداری رسیده است که محصولات جهانی را مطابق با استانداردهای جهانی با حداقل خطاهای طراحی و تکنولوژی تراشکاری تولید می کند.

  تمرکز نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بر اصلاح فرآیند مدیریت تامین و توزیع آب شرب و فاضلاب

نورد 650 به طور متوسط ​​هر دو ماه یک محصول جدید تولید می کند

این کارمند تصریح کرد: بازسازی کارگاه نورد منحصربفرد 650 ذوب آهن اصفهان و اضافه شدن دو رک جدید به آن شرایط را فراهم کرد تا سبد محصولات این شرکت گسترش یابد به گونه ای که به طور متوسط ​​در هر سال یک محصول جدید در این کارگاه تولید می شود. دو ماه.

مزایای استفاده از اشعه H

محرابی بیان کرد: ذوب آهن اصفهان اولین تولید کننده تیرآهن H و تنها تولید کننده این محصول سایز بالای 20 و 30 در منطقه است. استفاده از این محصولات نسبت به I-beam مزایای مختلفی دارد که از آن جمله می توان به ایمنی ساختمان در شرایط بحرانی مانند زلزله برای هموطنانمان اشاره کرد، بنابراین دانش و اندیشه ایرانی در خدمت رفاه و سلامت جامعه ایرانی بوده و به صادرات ادامه می دهد.

H24 ششمین پروفیل تیر بال پهن ساخت ذوب آهن اصفهان است.

* مهران مقراداچی سرپرست شرکت رولینگ 650 نیز گفت: نورد و تولید پروفیل H از حدود 12 سال پیش آغاز شد و با وجود وقفه های پیش آمده، H24 ششمین پروفیل بال پهن ساخت ذوب آهن اصفهان محسوب می شود.

عرض و ارتفاع یکسان پروفیل H24 یک مزیت بزرگ است

وی افزود: این محصول جدید در مدت سه ماه طراحی شده و تفاوت آن با سایر محصولات این است که این پروفیل به دلیل یکسان بودن عرض بال و ارتفاع پروفیل در برابر نیروهای برشی و خمشی بسیار مقاوم و مقاوم است. دارای ثبات کامل است.

تیر بال گرم شده ایمن ترین گزینه ساخت و ساز است

رئیس 650 کارخانه نورد ذوب آهن اصفهان در پاسخ به این سوال که چرا با وجود تولید تیرآهن های فولادی با این کیفیت همچنان شاهد استفاده از تیرهای ورق در روش جوشکاری خطرناک هستیم که باعث بروز حوادث می شود. اسکلت فلزی برخی از ساختمان‌هایی که فروریختند، متأسفانه ورق‌های فولادی با دست جوش داده شده و سپس به تیرهای بال پهن تبدیل شده‌اند، آن هم در کشوری که تولید تیرهای بال عریض به روش نورد گرم بدون دخالت انسان شناخته می‌شود. و کاملاً مکانیزه و متأسفانه حوادث تلخی رخ داد. به عنوان متولی ساخت و ساز ساختمان در کشور نیاز است تا برای همیشه به روش های منسوخ و خطرناک جوشکاری ورق در ساختمان پایان داده شود و تیرهای بال پهن با تیر ورق جایگزین شوند.

  12 هزار نفر از آذربایجان شرقی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند

* فرزاد اکبریان، مهندس ارشد طراحی کالیبر در مدیریت رول شرکت ذوب آهن اصفهان وی گفت: تیم طراحی گیج ذوب آهن با استفاده از نرم افزار شبیه ساز آباکوس، طی طراحی بیش از 15 محصول مختلف در ذوب آهن اصفهان، تیرآهن H24 را در 110 برگ نقشه طراحی و ارسال بر روی ریل تولید کرد.

وی افزود: در حال حاضر محدودیت خرید رول های با تناژ و قطر بزرگ برای شرکت چالش برانگیز است و راه حل آن مزایایی از جمله کاهش زمان طراحی و تولید را به همراه دارد.

مهندس ارشد طراحی گیج در کنترل نورد شرکت تصریح کرد: برنامه به اشتراک گذاری گیج بین دو یا سه سایز تیرهای فولادی نیز اجرا شد که یکی از مزیت های کاهش مصرف رول ها و هزینه نگهداری آنها است.

اکبریان تصریح کرد: در صنعت ساختمان از پروفیل بال نیمه پهن در سقف و پروفیل H در ستون استفاده می شود، اما متأسفانه گاهی برای به دست آوردن ابعاد مورد نیاز از برش ها و دوبلینگ (تیر بال های نیمه پهن) استفاده می شود. . آنها تیرهای بال پهن نورد گرم را جایگزین کرده اند زیرا اگر قرار است آزمایشات سرویس لازم را پشت سر بگذارند، باید چهار برابر تیرآهن H چدنی هزینه داشته باشند و همچنین زمان زیادی را صرف کنند.

مهندس ارشد طراحی کالیبر در مدیریت نورد ذوب آهن اصفهان اذعان داشت: هزینه اجرای سیستم های اسکلت فلزی با شرایط استاندارد 15 درصد بیشتر از هزینه اجرای ساختمان های بتنی است اما از نظر زمان اجرا و حفظ سرمایه، به عنوان مثال ساختمان های بتنی، برای یک ساختمان 7 طبقه با دو هزار متر زیربنا حداقل به 18 ماه تا دو سال زمان نیاز است که در ساختمان های اسکلت فلزی این روند به کمتر از یک سال کاهش یابد و این مقیاس نشان دهد که ساختمان اسکلت فلزی ارزان تر است و ایمن تر ساختن مهم تر است، البته تورم به عنوان پارامتر دیگری باعث می شود سازنده بگوید که یک سال به تاخیر می اندازد و سود بیشتری کسب می کند و بنابراین محاسبات اقتصادی خود را به گونه ای دیگر تنظیم می کند.

  برنامه ترحیم فاطمیه در دفتر آیت الله صافی گلپایگانی

وی گفت: در برنامه دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی، ذوب آهن اصفهان می تواند نقش بسیار پر رنگی در تامین انواع تیرآهن و میلگرد استاندارد داشته باشد، لذا تعامل نزدیک تیم طراحی برای ساخت این واحدها و ذوب آهن اصفهان اصفهان به عنوان تنها تولید کننده تیر بال در کشور می تواند طراحی های اولیه را بر اساس این پروفیل استاندارد با حداقل هزینه انجام دهد.

* محسن شهسواری رئیس کنترل کیفی نوراد ذوب آهن نیز گفت: امروزه با گسترش شهرها و ساخت بلندمرتبه ها بحث استحکام ساختمان اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از عوامل موثر در این زمینه، مصنوعات فولادی به کار رفته در ساختمان است که کیفیت آن به شدت در استحکام ساختمان تاثیرگذار است. از طرفی با تقاضای مشتریان برای تنوع در سبد محصولات ذوب آهن اصفهان به ویژه محصولات تیرآهن پهن به دلیل کیفیت بالا و یکنواختی در آنالیز شیمیایی و خواص مکانیکی، با تصمیم مدیریت عالی کارخانه به تولید محصولی با بال پهن سایز 24 مطابق با استاندارد ملی ایران در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از تولید این محصول با راهنمایی مهندسی نورد، تمامی پارامترهای ابعاد و کیفیت ظاهری و همچنین خواص مکانیکی با نمونه برداری بر اساس استانداردهای کنترلی تعیین شده بررسی و پس از رعایت دستورالعمل های مربوطه، کیفیت این محصول بررسی شد. تایید شد.

رئیس کنترل کیفیت نورد ادامه داد: محصولات تیرآهن بال عریض تولید شده به روش نورد در ذوب آهن اصفهان در مقایسه با تیرآهن ورق این مزیت را دارد که محصول به صورت مستمر و بدون دخالت دست به ویژه جوشکاری تولید می شود. قدرت بالایی مزایای بسیاری دارد و در نهایت منجر به کاهش قابل توجه هزینه ساخت سازه و افزایش ایمنی در برابر زلزله و حوادث غیر مترقبه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید