توضیحات فدراسیون فوتبال در خصوص تصمیم گیری در مورد تیم ملی ایران

به گزارش شفقنا ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با توجه به برخی سوالات مطرح شده در خصوص تصمیم گیری در مورد تیم ملی، فدراسیون فوتبال بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

در پی مطلب منتشر شده در یکی از روزنامه های غیرورزشی و برداشت نادرست از مواضع و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حمایت و تمجید از مربیان داخلی، لازم است مواردی را جهت روشن شدن موضوع اعلام شود. مواضع فدراسیون فوتبال و رفع ابهامات پیرامون تیم ملی.
رسالت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران تلاش برای آماده سازی و حضور تیمی قدرتمند، منسجم و شایسته در رقابت های جام جهانی است که بتواند رضایت، سربلندی و شادی ملت بزرگ ایران، جوانان و جوانان را به همراه داشته باشد. علاقه مندان به فوتبال در عرصه های بین المللی.

این تا جایی که تفسیر بی ربط یکی از روزنامه های سیاسی از اظهارات معظم له با تیتر کذب و مشکوک فضای نامناسبی را در اطراف تیم ملی ایران و فدراسیون فوتبال ایجاد کرد.

تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم استقلال تشکل ها، شایسته سالاری و اجرا توسط کارشناسان هر حوزه که بی شک در این مورد فدراسیون فوتبال است، نشان از درک نادرست گفته ها و توصیه های مطرح شده دارد.

متأسفانه این مقاله نیز مصداق تضعیف دفتر مقام معظم رهبری است در حالی که انتشار پستی در اینستاگرام معظم له هیچ ارتباطی به شرایط و مشکلات مربوط به تیم ملی فوتبال ایران ندارد و برداشت نادرست و حاشیه ساز منتشر شده در این روزنامه باعث ایجاد انحراف در افکار عمومی و واکنش های نادرست شد.

  خراسان رضوی در سایر استان های کشور در زمینه مناسب سازی پیشرو است

برهمین اساس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف و مسئولیت های خود در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در زمینه حضور پر افتخار و مقتدرانه نمایندگان ورزش ایران اسلامی در میادین بین المللی و همچنین شادی و رضایت مردم شریف ایران اسلامی صرفاً بر حسب مصالح و منافع، تیم ملی در مورد شرایط تیم ملی مستقل تصمیم می گیرد و به وظایف خود عمل می کند و هیچگونه نبوده است. مداخله سیاسی یا غیرورزشی در این گونه امور تخصصی که در حیطه وظایف مشخص شده مسئولان فدراسیون محسوب می شود.

همچنین سخنگوی محترم دولت و وزیر محترم ورزش بارها بر استقلال کامل فدراسیون در زمینه تصمیم گیری در خصوص شرایط تیم ملی و نقش حمایتی آقایان تاکید کرده اند. دولت در حمایت از فدراسیون در آماده سازی تیم ملی.

دیدگاهتان را بنویسید