تامین 150 میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت های عشایر آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سید محمد حسن آل هاشم ورزقان در دیدار با استاندار و مسئولان منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی و راهداری اظهار داشت: در صورت اعطای این وام بخش زیادی از زیرساخت های منطقه عشایری آذربایجان شرقی در حوزه بازسازی راه و آبرسانی عشایری.

وی با اشاره به اینکه طرح های اکتشافی، توزیع مواد اولیه دامی، آرد و پنل های خورشیدی از جمله اقدامات عشایر آذربایجان شرقی نسبت به جامعه عشایری است، گفت: استان ما در محدوده کوچ است و به دلیل عشایری بودن 30 هزار نفر از آذربایجان غربی اردبیل و زنجان هر ساله عشایری هستند به آذربایجان شرقی کوچ می کنند.

آل هاشم از توزیع انرژی خورشیدی بین عشایر استان با توان 100 وات، 150 وات و 200 وات خبر داد و افزود: 90 درصد هزینه این پنل ها یارانه ای و توسط دولت تامین می شود.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی وی همچنین گفت: با توجه به اثرات منفی خشکسالی که باعث می شود عشایر روستاها را ترک کنند، پس از بازگشت با اهالی روستا اختلاف پیدا می کنند که در صورت تحقق این مشکل برخی از مشکلات بین عشایر و روستاییان حل می شود. .

آل هاشم با تاکید بر اینکه جامعه عشایری در تامین مواد اولیه دام با مشکلات زیادی مواجه است افزود: عشایر آذربایجان شرقی برای تامین مواد اولیه دام مجبور به فروش بخشی از دام های خود هستند و این به معنای از بین رفتن سرمایه آنهاست و در سال جاری همچنین با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه توانسته ایم تنها مقدار کمی دام بین عشایر توزیع کنیم.

  کمک نظامی جدید بریتانیا به اوکراین

دیدگاهتان را بنویسید