ایجاد کار برای نیازمندان به جای زکات ستودنی است

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام نور کریمی تبار در نشست روز جمعه ائمه جماعات استان که با حضور مدیرکل کمیته امداد استان برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست با حضور مدیرکل کمیته امداد استان، ائمه جماعات استان برگزار شد. زکات یکی از ظرفیت های بزرگی که می تواند علاوه بر رد صلاحیت در میدان باشد استخدام آفرینش برای نیازمندان نیز مؤثر است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و دبیر هیئت زکات استان نیز در این جلسه گزارشی از میزان زکات جمع آوری شده ارائه کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون خیرین این استان بیش از 63 میلیارد ریال زکات، هرچند روند جمع آوری زکات ادامه دارد.

رضا طاهری بیان کرد: از این میزان زکات 45 میلیارد ریال زکات فطریه، 8 میلیارد ریال زکات غلات، 9.5 میلیارد ریال زکات هدایا و احشام و 1.5 میلیارد ریال زکات طرح است.

وی همچنین گفت: در بین شهرستان های تابعه استان به ترتیب مردم ایلام، آبدانان، دهلران و چرداول بیشترین زکات را پرداخت کردند.

دبیر شورای زکات استان ایلام از اهدای بیش از 400 رأس دام توسط خیران استان به عنوان زکات خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال به بیش از هزار راس برسد.

طاهری با بیان اینکه بیشتر دام های جمع آوری شده برای اشتغال و توانمندسازی خانواده های بهره برداران و نیازمندان بین این گروه توزیع شد، گفت: در سال جاری 23 طرح اشتغالزایی در دام برای بهره برداران اجرا شده است. مرکز زکات و تلاش ما این است که در ایجاد شغل بیشتر برای نیازمندان محل زکات مشارکت کنیم.

  صوت: تلاوت مرحوم آیت الله سنایی در روز عاشورا و اذان به حضرت علی اصغر (علیه السلام)

در پایان این جلسه از زحمات موثر و همکاری مطلوب در زمینه جمع آوری زکات از نماینده ولی قانونی در سازمان جهاد کشاورزی استان و همچنین مدیرکل امور عشایری استان تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید