افتتاح اولین مرکز مغز و اعصاب کودک کشور در اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، ولی اله نصر اصفهانی به مناسبت هفته بهزیستی در جمع اصحاب رسانه گفت: اصفهان تنها استانی است که مرکز نگهداری کودکان مبتلا به اختلالات عصبی در آن ایجاد شده و هم اکنون در سراسر کشور در حال استفاده است. یک مرکز پسرانه در خمینی شهر و یک مرکز دخترانه در شهرستان های تیران و کرون با ظرفیت 10 نفر به کودکان زیر 18 سال خدمات عصب روانی ارائه می کند.

وی بیان کرد: امسال با مساعدت مرکز خیریه کودکان 10 کودک زیر سه سال که مشکلات حرکتی ذهنی و جسمی داشتند از مهدکودک نرجس جدا شدند و هم اکنون در مرکز امانتداری نگهداری می شوند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در رابطه با حمل و نقل رایگان جامعه معلولان نیز توضیح داد: در دوره های گذشته شورای شهر و شهرداری سابق اصفهان مصوبه ای برای حمل و نقل رایگان معلولان داشتیم که اجرایی نشد. اعتباری و برای خرید 5 مینی بوس برای جابجایی معلولان مصوب شد که متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه امسال اعتباراتی از تبصره 18 به میزان اعتبارات اشتغالزایی بهزیستی اضافه شده است، ادامه داد: در حال حاضر تعداد زنان سرپرست خانوار از دریافت کنندگان بهزیستی در استان عقب است.

نصر با اشاره به اینکه همچنان در حوزه توانبخشی مشکل داریم، گفت: در حال حاضر حدود 8 هزار خانوار که اطلاعات آنها به کمیسیون ارسال شده و آماده ورود به چرخه مراقبت اجتماعی هستند، پشت نوبت دریافت خدمات حمایتی اجتماعی هستند.

این مسئول با بیان اینکه بهزیستی به 132 هزار معلول در استان خدمات مستمر و مقطعی ارائه می کند، گفت: یکی از مشکلات اساسی مددجویان بهزیستی تامین مسکن است.

  نبود نان باکیفیت که باعث نارضایتی مردم می شود قابل قبول نیست

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به آغاز ثبت نام مسکن معلولان گفت: هم اکنون پروژه ساخت 104 واحد مسکن معلولان در شهرستان خمینی شهر در مرحله خاکبرداری قرار دارد.

نصر در خصوص کودکان کار نیز گفت: در آیین نامه ساماندهی کودکان کار و بی سرپرست 11 سازمان این وظیفه را بر عهده دارند که با مساعدت دادستانی و تشکیل 5 کارگروه تخصصی اقدامات خوبی پیگیری و اجرا می شود.

وی افزود: مشکلات اقتصادی، خشکسالی و مهاجرت باعث شده برخی از خانواده ها در حاشیه شهرها و محله هایی که مسکن ارزان است ساکن شوند و خانواده ها به دلیل همین مشکلات اقتصادی و فرهنگی، فرزندان خود را برای کار به خیابان می فرستند.

این مسئول گفت: کمک های اجتماعی می تواند به طور متوسط ​​ماهانه 420 هزار تومان مستمری برای حمایت از کودکان کار و خانواده آنها بپردازد در حالی که درآمد روزانه برخی از این کودکان کار بیش از این میزان مستمری است و حتی روزانه بیش از یک میلیون حقوق دریافت می کنند. . این باعث می شود این مشکلات برای ما بیشتر شود.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: بر اساس سیاست های استانی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و کمپ ها، با مساعدت شهرداری مرکز ماده 16 با ظرفیت 500 نفر در باغ فدک اصفهان افتتاح می شود. .

دیدگاهتان را بنویسید