ابعاد بحران آب و راهکارهای حل آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت

637934019841005073 خبر عجیب

شفقنا- هفتمین جلسه «شورای هماهنگی مراکز تحقیقات و تحقیقات راهبردی» صبح امروز با موضوع بررسی ابعاد بحران آب و ارائه راهکارها و راهکارهای عملی در این حوزه در مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش شفقنا، در این نشست دکتر محمدصادق حیاتیان رئیس مرکز مطالعات راهبردی، دکتر بابک نیگاداری رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی، دکتر محمدرضا مجیدی رئیس پژوهشکده و راهبردی پژوهشکده مجمع تشخیص مصلحت نظام و با حضور نمایندگان پژوهشکده مطالعات قضایی و پژوهشکده عالی آموزش و پرورش و مطالعات مدیریت و برنامه ریزی نهاد ریاست جمهوری و کارشناسان این مراکز تحقیقاتی و راهبردی در حوزه آب، چالش ها و تهدیدها را بررسی کردند. بخش آب کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست کارشناسان مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری در ارائه ای به تبیین ابعاد بحران آب در کشور و چالش های مدیریت آب های سطحی و زیرزمینی پرداختند و راهکارهای اجرایی خود را برای رفع این مشکلات ارائه کردند. این ارائه بر لزوم برنامه ریزی برای رفع چالش های آبی کشور به ویژه در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد. پس از آن مسئولان و کارشناسان حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در این راستا ارائه کردند.

همچنین در بخشی از این جلسه، چالش ها و تهدیدهای پیش روی حوزه آب کشور توسط کارشناسان دفتر مطالعات زیرساختی گروه آب مرکز پژوهش های شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهکارهای اجرایی برای رفع این چالش ها ارائه شد. بر لزوم استفاده بهینه از منابع آبی کشور برای عبور از بحران آب تاکید کرد.

  ظاهر آوار در Kum می ریزد

در ادامه این نشست حاضران ضمن تاکید بر اهمیت دیپلماسی آب، مشارکت موثر همه دست اندرکاران و ذی نفعان را یکی از راهکارهای پایدار برای مدیریت منابع آب کشور خواندند و تاکید کردند که در راستای تحقق مدیریت مشارکتی، باید امکان ایجاد ظرفیت با اجتناب از هرگونه تضاد منافع وجود داشته باشد و تعامل بین ذینفعان مختلف درگیر در موضوع آب نیز باید تضمین شود.

اخبار قبلیائتلاف دولتی: مشابه درخواست صدر، دولت اکثریت تشکیل خواهیم داد
خبر بعدینرخ روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران از مرز 5000 نفر گذشت

دیدگاهتان را بنویسید