وزیر ارشاد: ​​رویکرد دولت انقلاب حمایت از آزادی بیان و قلم است

به گزارش شفقنا از ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره سراسری مطبوعات مذهبی در تالار فرهنگ و هنر قم اظهار داشت: از ابتدای تشکیل دولت تا امروز به صدها نفر مجوز داده ایم. از نشریات و سایت های خبری و ما سعی کردیم بر حمایت از حیات مطبوعات و خبرگزاری ها تمرکز کنیم.
وی گفت: از نظر مطبوعات و نشریات مکتوب در بحث فناوری های نوین در حوزه جدیدی هستیم که مطبوعات در معرض کمبود نور هستند.
وی ادامه داد: امروز هر چه جلوتر می رویم فاصله زمان تولید و انتشار خبر کمتر می شود و بخش مهمی از اطلاع رسانی در فضای جدید اتفاق می افتد و این به معنای کنار گذاشتن رسانه مکتوب نیست.

اسماعیلی افزود: امروز در حال دستیابی به همزیستی مشخصی بین رسانه مکتوب و الکترونیک هستیم و مبنای ما در دولت حمایت از هر دو بخش است.
وی بیان کرد: در دهه 70 و 80 برخی از روزنامه ها تا 600 هزار نسخه تیراژ داشتند، اما امروز تعداد آنها به شدت کاهش یافته است، اما اساس ما حمایت از این معضل است و در عین حال وضعیت دنیا هم به همین شکل است. .

حفظ رسانه های مکتوب به دستور رئیس جمهور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در زمینه حمایت از رسانه های مکتوب برای تامین ارز با فشار جدی مواجه بودیم. با دستور رئیس جمهور کاغذ با قیمت بسیار مناسب وارد کشور می شود و می توانیم بخش مهمی از نیاز رسانه مکتوب را تامین کنیم.

وی گفت: از همه رسانه ها می خواهیم که دلسوزانه در راستای منافع ملی عمل کرده و بر سر اصول مشترک برای منافع ملی توافق کنند.

  کار مطالبه گر باید با تصمیم و پیشنهاد همراه باشد

اسماعیلی بیان کرد: جمهوری اسلامی که تمام قواعد متعارف در نظام بین الملل زور را کنار گذاشته و با نظام توحیدی عمل می کند باید در همین مسیر حرکت کند و مکمل جبهه رسانه ای در داخل کشور باشد.

وی تصریح کرد: دشمن دوست دارد با تهمت زدن به ایران و القای ناامیدی و دروغ، ایران را جامعه ای ناامید و بحران زده نشان دهد.

تلاش دشمنان برای کاشت ناامیدی در کشور

وی با اشاره به انتشار نتایج یک نظرسنجی از افکار عمومی در روزهای گذشته جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور، گفت: گروه جهاد دانشگاهی نگرش عمومی مردم را نسبت به زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی مورد بررسی قرار داده است. دریافتند که شادی مردم نزدیک به 70 درصد است که پس از این بررسی برخی افراد در شبکه های اجتماعی گفتند که دولت دروغ می گوید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رسانه معند اصرار دارد که بگوید زندگی مردم در تاریکی و بحران است و مردم در گرایش های مذهبی ضعیف هستند، در حالی که 90 درصد مردم گرایش مذهبی دارند و 76 درصد در مراسم مذهبی شرکت می کنند. “

وی تصریح کرد: دشمن فضایی را مدیریت می کند که ما از جامعه و نظام سرخورده می شویم و ایجاد ناامیدی مهمترین وظیفه رسانه های دشمن و مزدوران داخلی است.

اسماعیلی در اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات دینی منشأ گسترش در حوزه فعالیت های رسانه های دینی دانست.

این جشنواره در سه بخش برگزار شد که بخش اول با عنوان بخش حرفه ای در موضوعاتی چون تیتر، مصاحبه و گزارش خبری برگزار شد.
بخش دوم جشنواره با عنوان بخش موضوعی برگزار شد که با موضوعاتی چون عفاف و حجاب، ایثار و شهادت و مسجد جامع محله برگزار شد.
بخش سوم جشنواره به رسانه های دینی اختصاص داشت و در این بخش از انتخاب هیئت داوران از تعدادی از قدیمی ترین و فعال ترین رسانه های حوزه دینی که از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند تجلیل شد.

  دانشگاه ها و دانشجویان می توانند مشکلات استان را حل کنند

نزدیک به 800 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و به صاحبان آثار برتر لوح تقدیر و جوایز ارزنده اهدا شد.
اولین جشنواره ملی مطبوعات دینی شهریور سال گذشته اعلام شد و علاقه مندان تا 30 آبان ماه 1400 فرصت داشتند آثار خود را ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید