هشدار پلیس فتای البرز نسبت به کلاهبرداری سایبری در آستانه عید سعید قربان

به گزارش خبرگزاری موج البرز، سرهنگ رسول جلیلیان گفت: کاربران بهانه می گیرند. پیشنهادات برای عید قربان فریب کلاهبرداران اینترنتی را نخورید زیرا فرصت طلبان و کلاهبرداران با سوء استفاده از نام عید سعید قربان با ارسال پیامک های جعلی به تلفن های همراه یا شبکه های اجتماعی، شهروندان را به درگاه های فیشینگ سوق داده و با سرقت اطلاعات کارت های بانکی قصد مجرمانه خود را انجام می دهند.

او اضافه کرد: کلاهبرداران مجازی با ترفند جمع آوری کمک های مردمی به بهانه کمک به نیازمندان و یا اهدای هزینه خرید دام های قربانی به خانواده های نیازمند، دست به کلاهبرداری می زنند.

سرهنگ جلیلیان خاطرنشان کرد: این افراد با انگیزه فریب کاربران اقدام به ایجاد سایت و صفحه جعلی برای دریافت کمک های مردمی تحت عنوان کمک مالی کردند در حالی که در حین عملیات پرداخت، افراد از حساب های خود رمزگشایی می کردند.

وی یادآور شد: کاربران به ویژه در اینستاگرام در صورتی که قصد پرداخت نذری را دارند از طریق صفحات معتبری که به صورت رسمی توسط مراجع ذیصلاح معرفی شده اند اقدام کنند و یا نذورات خود را به صورت نقدی به مراکز معرفی شده پرداخت کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

رئیس پلیس فتای البرز گفت: کاربران از صحت سایت یا موسسه مربوطه اطمینان حاصل کرده اند تا کمک ها و کمک های خود را به صورت مجازی واریز کنند تا هدف کلاهبرداران سایبری قرار نگیرند.

این نیروی انتظامی از کاربران خواست کمک های مالی خود را فقط از طریق سازمان ها و نهادهای ذیربط اعلام شده از سوی رسانه های رسمی واریز کنند و از پرداخت های اینترنتی به ویژه از طریق شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

  زندگی روزمره را باید با یادمان شهدا از بین برد

سرهنگ جلیلیان سایت پلیس فتا را مرجع کاملی برای اطلاع از آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواده ها و عموم مردم خواست تا توصیه های این وب سایت را برای پیشگیری و مقابله با هر گونه جرایم سایبری بررسی کنند.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از چنین مواردی سریعا مراتب را با شماره تلفن 096380 به مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید