نصب کارتخوان هوشمند در نانوایی های مشهد

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محسن داوری استاندار مشهد در خبری اعلام کرد: اتحادیه نانوایان از جمله اتحادیه هایی است که به دلیل توزیع آرد یارانه ای نیازمند نظارت ویژه است.

قاضی افزود: حدود 20 روز پیش اولین کارتخوان هوشمند در یکی از نانوایی های قاسم آباد نصب شد و قول دادیم تا 24 تیرماه تمامی کارتخوان های هوشمند را در نانوایی های مشهد نصب کنیم.

استاندار مشهد وی بیان کرد: 85 درصد نانوایی های مشهد مجهز به دستگاه کارتخوان هوشمند هستند. کارتخوان 15 درصد باقیمانده نیز آماده است، اما به دلیل مشکلات نمی توانند این دستگاه را در نانوایی نصب کنند.

وی افزود: مسائل مالیاتی بازرسی های بهداشتی این دسته از نانوایی ها به دلیل جابجایی و اخذ مجوزها دچار مشکل شده اند و آمادگی کامل برای نصب کارت خوان هوشمند را داریم و در هر نانوایی که مشکل آنها را برطرف کند این دستگاه نصب می شود.

هیئت داوران خاطرنشان کرد: در استان های کوچک که یک چهارم شهر مشهد هستند، هنوز دستگاه کارتخوان هوشمند نصب نشده و در حال حاضر به عنوان وظیفه نانوایی ها واضح است که در نانوایی های مشهد شلوغی نداریم.

فرماندار مشهد با اشاره به نحوه خرید نان شهروندان گفت: همه شهروندان باید در طرح آمیش شرکت کنند، شرکت نکردن آنها در این طرح به معنای عدم تمایل آنها به استفاده از خدمات است و سیستم باید تکلیف شهروندان را مشخص کند.

وی تاکید کرد: به کسانی که اعتبار می دهند قطعا تعیین تکلیف می شود و کسانی که اعتبار نمی گیرند قطعا تعیین تکلیف نمی شوند و حضور 7 تا 10 نفر در صف نانوایی طبیعی است و در صورت عدم وجود این امر. تعداد افرادی که در صف نانوایی هستند اینجا دیگر نانوایی نخواهد بود.

  بررسی درخواست مجوز کنسرت های موسیقی آغاز شد

داوری همچنین بیان کرد: اجرای طرح هوشمند یارانه نان قطعا بدون مشکل نخواهد بود. امکان تحویل آرد خارج از شبکه نیز وجود دارد. در هر جامعه ای یک درصد احتمال آسیب دیدن عده ای از این طرح وجود دارد.

فرماندار مشهد گفت: مردم توجه داشته باشند که مثلا نانوا برای آنها 20 قرص نان سفارش ندهد و بعد 15 نان تحویل دهد. نانوا به تعداد افرادی که نان می فروشند یارانه آرد می گیرد و مردم باید آگاهانه بخرند.

وی توصیه کرد: قیمت نانی که عرضه می شود به صورت قطعی است و قیمت آن در تمام نقاط شهر یکسان است و در حال حاضر مشکل جدی وجود ندارد و اجرای این طرح مشکلاتی را برای برخی متخلفان ایجاد کرده است. و برخی از نانوایی های حاضر نتوانستند این دستگاه را بپذیرند، لذا آنها را محکوم کردیم.

استاندار مشهد گفت و یادآور شد: باید فرهنگ سازی شود که مردم و نانوایی ها بدون کارت بانکی خرید نکنند و در گام بعدی این طرح ممکن است به گونه ای نباشد که نان را با نقدینگی بخرید و نان بخرید. کارت خوان نانوایی که کار نمی کند قطعا محدود خواهد بود.برخی برای آن در نظر گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد: پلاستیک یکی از اهدافی است که در نظارت قرار می گیرد و قیمت پلاستیک 500 تومان است و اگر فردی برای آن 1000 تومان بپردازد اشتباه کرده و نانوایی نیز تخلف کرده است.

داور مسابقه در پایان این خبر گفت: کیفیت نان منافاتی با این طرح ندارد. نظارت بر نانوایی ها همچنان ادامه دارد و سامانه 124 همچنان پاسخگوی هرگونه تخلف است.

  جایگزینی کامپیوترهای چینی خارجی با محصولات تولید داخل

دیدگاهتان را بنویسید