نخست وزیر انگلیس استعفا داد

025 2 خبر عجیب

شفقنا- خبرها حاکی از استعفای نخست وزیر انگلیس است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24; رسانه های انگلیسی گزارش دادند: بوریس جانسون امروز از رهبری حزب محافظه کار کناره گیری می کند. همانطور که بی بی سی گزارش داد، جانسون تا پاییز نخست وزیر خواهد بود.

کریس میسون، سردبیر سیاسی بی‌بی‌سی گزارش می‌دهد که بوریس جانسون امروز از رهبری حزب محافظه‌کار کناره‌گیری می‌کند – او تا پاییز نخست‌وزیر خواهد بود. وی افزود که رقابت رهبری محافظه‌کاران تابستان امسال برگزار می‌شود و برنده تا اکتبر جایگزین جانسون خواهد شد.

رسانه های بریتانیایی گزارش دادند که بوریس جانسون با گراهام بردی، رئیس کمیته منتخب از سال 1922 صحبت کرده و موافقت خود را با استعفا از سمت نخست وزیری اعلام کرده است.

پس از استعفای نزدیک به 50 عضو حزب محافظه کار، بوریس جانسون تحت فشار است. این موج استعفا پس از فاش شدن یک مورد آزار جنسی توسط یکی از اعضای دولت انگلیس و همچنین پنهان کاری نخست وزیر از حضور در مهمانی ها در دوران کرونا آغاز شد.

لازم به ذکر است که کریس پینچر یکی از اعضای ارشد حزب محافظه کار در پارلمان بریتانیا در چند روز گذشته به آزار و اذیت جنسی متهم شد. رسوایی اخیر پس از فاش شد که جانسون علیرغم اطلاع از اتهامات، پینچر را ارتقا داده است.

داستان اصلی France 24 را ببینید

  جدیدترین قیمت گوشی موبایل در بازار 25 آذر 1400

دیدگاهتان را بنویسید