معرفت شناسی و امام شناسی ما باید کامل شود

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، آیت الله سیداحمد علم الهادی، امام جمعه مشهد اظهار داشت: اختلافاتی که در ابتدای اسلام بین شیعیان به وجود آمد و باعث شکل گیری برخی فرقه ها شد، به دلیل عدم وجود فرقه ها بود. دانش در مورد جایگاه امام و قیمومیت معلوم نبود و امروز هم اگر در جریانات سیاسی یا مردم انحرافی می بینیم به همین دلیل است.

آیت الله علم الهادی این سخنان را در مراسم سالگرد شهادت امام باقر(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی بیان کرد و ادامه داد: ولایت گرایی یعنى وقتى کسى ولىّ مى شود، خط و راه و راه او در هر جریانى راه راست است و اگر تخطی کرد، منحرف مى شود. بنابراین معرفت شناسی و امام شناسی ما کمال را پیدا می کنیم.

نماینده وکیل در خراسان رضوی وی تصریح کرد: معظم له انقلاب فرهنگی را بر انقلاب سیاسی ترجیح دادند زیرا در زمان معظم له کار به جایی رسیده بود که مردم تزکیه انسان در سایه دین را فراموش کرده بودند و اسلام را دین قدرت می دیدند. که در پی تشکیل یک امپراتوری عرب همراه با امپراتوری ایران بود.و این روم است.

آیت الله علم الهادی خاطرنشان کرد: امام باقر (علیه السلام) عرصه علم را گسترش داد و پایه های علم و توحید را به روی علما، اندیشمندان و مردم گشود و مردم فهمیدند که اسلام دین قدرت نیست و آمد تا دینی ایجاد کند. جامعه بشری با حکومت حکومتی وابسته به حکومت خدا، و این روشنگری امام باقر (علیه السلام) باعث شد تا مردم بفهمند که خاندان بنی امیه حکومتی منحرف و ظالم بوده است.

  عوارض و مشکلات ارتودنسی دندان و راه های پیشگیری از آنها

دیدگاهتان را بنویسید