معاملات جدی با مشاورین املاک بدون مجوز در اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رسول میر باقری در جلسه کمیته عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اکثر مناطق حاشیه ای شهر مانند مناطق هشت، 12 و 14 درگیر مشکلاتی مانند حل نشده تقسیمات فرعی، قراردادهای خرید و فروش املاک و مستغلات هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر این تخلفات در بنگاه های املاک غیرمجاز انجام می شود، افزود: گاهی دیده می شود زمین های غیر مسکونی در اختیار عده ای ناآگاه قرار می گیرد و این سرآغاز مشکلات شهرداری است.

میر باقری ادامه داد: نیاز به شناسایی و برخورد با مشاوران غیرمجاز املاکی است که در مناطق پانزده گانه شهر اقدام به خرید و فروش ملک می کنند زیرا تا زمانی که این تخلفات انجام نشود، محلات ضعیف و پر چالش هستند. آنها باقی می مانند شهرداری های مناطق باید موارد تخلف را رصد کرده و قبل از وقوع آن را گزارش دهند تا توسط دادسرا به آنها رسیدگی شود. حداقل اجازه ندهیم تخلفات به راحتی انجام شود تا تخلفات دیگری صورت گیرد.

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: تعامل دادستانی با مدیریت شهری در برهه ای که حقوق شهروندی مورد تهدید قرار گرفته بسیار خوب و جای تقدیر دارد.

لزوم بازنگری در قوانین شهرسازی

محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرداری ها باید از این گونه تخلفات جلوگیری کنند، اظهار داشت: این نوع تخلفات باعث آزار شهرداری و شهروندان می شود بنابراین افرادی که به صورت تخصصی مرتکب این تخلفات می شوند باید مجازات شوند. .

  اعتماد نوشت: دو سال با مهمانان ناخوانده

وی با اشاره به اینکه قوانین در این حوزه نیازمند اصلاح است که در صلاحیت قوه قضائیه است، ادامه داد: در این حوزه نیازمند تصویب قانونی در شهر هستیم تا راه را برای شهروندان باز کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: شهرداری های مناطق باید پیشقدم شوند و با شناسایی مالکان بزرگ منطقه خود از آنها دعوت کنند تا برای تفکیک به شهرداری مراجعه کنند حتی اگر سهم کمتری به شهرداری بدهند. شهرداری، زیرا از تشکیل مناطق ضعیف جلوگیری می شود و شهروندان می توانند با آرامش در آن زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: اولین کار شناسایی و برخورد با متخلفان و در مرحله بعدی تغییر حد نصاب تفکیک برخی مناطق توسط شهرداری است.

نورصالحی با بیان اینکه رهبری شهرستان باید به سمت ساخت و سازهای کوچک حرکت کند و کار را آسان کند، ادامه داد: در اردوی جهادی مسکن در حال بررسی هستیم که در این بخش چه کمکی می توانیم انجام دهیم که در این زمینه البته باید در قوانین بازنگری شود. خود مناطق باید برای حل این مشکل راه حلی در این زمینه ارائه دهند. باید تسهیلاتی برای جذب سرمایه گذار برای ساخت مسکن ارزان قیمت برای فقرا فراهم کنیم. همچنین در حوزه ایمن سازی ساختمان باید دستگاه های دیگری معرفی شود تا باری که فقط بر دوش شهرداری نباشد.

وی خاطرنشان کرد: از جمعیت دو میلیونی اصفهان حدود 600 هزار نفر مهاجر هستند بنابراین مهاجرت داخلی نیز باید قانونی باشد.

اهمیت اطلاع رسانی ساختمان های خطرناک در شهر

ابوالفضل قربانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه اظهار داشت: مجموعه متروپل آبادان یک ساختمان قدیمی در وسط بافت فرسوده نبود، بلکه یک ساختمان نوسازی شده بود که به دلیل عدم رعایت این موضوع برای آن اتفاق افتاد. استانداردهای مراجع نظارتی.» از این قبیل نمونه ها زیاد داریم اما این سوال پیش می آید که چگونه با این تخلفات برخورد کردند.

  روز قم باید در داخل و خارج از کشور به برند تبدیل شود

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که در این زمینه غفلت می کنیم اطلاع رسانی است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه حداقل 10 مکان اولویت دار ناایمن را به مردم اطلاع رسانی کنید تا بدانند ایمن نیستند، گفت: تجربه نشان می دهد تا زمانی که بنری در سطح مناطق بلند نشده است. از خرید و فروش املاک خودداری کنید.تعداد آن کاهش یافت، اما با کاهش اطلاعیه ها دوباره افزایش یافت.

بکارگیری فرمول جدید برای حل مشکلات مسکن شهروندان

عباس حاج رسولی ها، عضو کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه اظهار داشت: باید واقعیت جامعه را باور کنیم که مردم با این شرایط نمی توانند خانه بخرند، بنابراین باید به دنبال آن باشیم. فرمول جدیدی برای کاهش این مشکلات و نفع مردم. آن را بگیرید و اجرا کنید.

وی ادامه داد: در قسمت غربی اصفهان بیشتر خانه ها چیده شده است. آیا امکان عدم صدور مجوز برای شهروندان به دلیل داشتن مبایعه نامه وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید