مرادی: نشست وزرای محیط زیست کشورهای منطقه هفته آینده برگزار می شود

62120576 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری در سیاست های مشترک زیست محیطی برای تقویت دیپلماسی زیست محیطی و تاکید رئیس جمهور بر اهمیت موضوع سلامت انسان و مدیریت پدیده گرد و غبار با منشاء خارجی. نشست وزرای محیط زیست زندگی کشورهای همسایه و اسلامی در راستای حل چالش های زیست محیطی در سطح منطقه انجام می شود.

به گزارش شفقنا، نورالله مرادی اظهار کرد: پس از ماموریت رئیس جمهور به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای حل معضل آلودگی هوا، دکتر علی سلاجه – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست. – در راس هیئتی از مدیران وزارتخانه های نیرو، جهاد کشاورزی و امور خارجه به چندین کشور منطقه سفر کردند و با مسئولان محیط زیست عراق، سوریه و کویت در خصوص مدیریت پدیده گرد و غبار گفتگو و تبادل نظر کردند.

وی افزود: در راستای همگرایی منطقه ای برای مقابله با این پدیده، نشست محیط زیست و دیپلماسی منطقه ای در تاریخ 25 خردادماه سال جاری با حضور سفرای کشورهای همسایه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در ادامه تلاش‌های دیپلماتیک برای مدیریت منطقه‌ای پدیده گرد و غبار و سایر چالش‌های زیست‌محیطی، نشست وزرای محیط‌زیست کشورهای همسایه روز سه‌شنبه (۳۰ تیرماه) با حضور وزیران محیط‌زیست برگزار می‌شود. مقامات عالی رتبه کشوری، وزرای محیط زیست کشورهای منطقه، نمایندگان سازمان های بین المللی و اعضای ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار برگزار می شود.

وی افزود: این نشست با هدف تقویت همکاری های منطقه ای برای بهبود شرایط محیطی، حل مشکلات و چالش های فرامرزی و توجه سیاستمداران و تصمیم گیران به مسائل زیست محیطی در برنامه ریزی ملی و تعامل با سایر کشورها به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود. .

  وزیر بهداشت از مراجع عظام تقلید عیادت کرد

مرادی با اشاره به برگزاری دو نشست تخصصی در حوزه گرد و غبار با حضور معاونان وزیر و کارشناسان ارشد کشورهای شرکت کننده، گفت: این دو نشست به منظور بحث و بررسی و بررسی چالش ها و راهکارهای مرتبط با این پدیده در منطقه است. در نهایت، ابتکار جمهوری اسلامی ایران در زمینه تهیه برنامه‌های عملیاتی زیرمنطقه‌ای و تهیه نقشه راه برای تدوین برنامه اقدام زیرمنطقه‌ای برای مقابله با گرد و غبار به اشتراک گذاشته می‌شود. غرب آسیا و آسیای مرکزی.

رئیس شورای اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: تاکنون کشورهای عراق، ارمنستان، سوریه، قطر، آذربایجان، عمان و ترکیه برای شرکت در نشست مذکور اعلام آمادگی کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید