مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم: دریاچه نمک در آستانه گرد و غبار قرار گرفته است.

نمک قم خبر عجیب

شفقنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد دریاچه نمک در آستانه گرد و غبار قرار گرفته و بسیار خطرناک است.

به گزارش شفقنا، سید رضا موسوی مشکینی خاطرنشان کرد: تعداد روزهای آلوده به گرد و غبار در سال جاری نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است و در ابتدای سال 46 روز در 109 روز ناسالم بوده است.

وی با بیان اینکه خشکسالی و قطع حقوق محیط زیست پدیده گرد و غبار در قم را به وضعیت بحرانی رسانده است، گفت: با ادامه روند کنونی نه تنها شهر قم، بلکه بسیاری از شهرهای مرکز کشور به ویژه پایتخت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: گرد و غبار برخاسته از شرق قم عمدتاً از دریاچه نمک و دشت مسیل است اما تصاویر ماهواره ای نشان می دهد خود دریاچه نمک در آستانه گرد و غبار قرار دارد و این بسیار خطرناک است. .

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی وزش باد شرقی تا روز جمعه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: امروز هوای شهر قم در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد و شهروندان باید کمتر در فضای باز حضور داشته باشند. برای حفظ سلامتی خود.و باید از ماسک استفاده کنند.

اخبار قبلیرهبر حجاج ایرانی عازم عربستان سعودی شد
خبر بعدیجام کنفدراسیون والیبال آسیا، چین جایگزین قطر شد

  رئیس قوه قضائیه صعود فوتبال ایران به جام جهانی را تبریک گفت

دیدگاهتان را بنویسید