قاضی اصغر: از حج باید برای بیداری جامعه اسلامی استفاده کرد

350A4192 خبر عجیب

شفقنا- تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان اینکه دشمنان می خواهند از فرصت حج برای اجرای توطئه های خود استفاده کنند، گفت: باید علاوه بر اداره جامعه اسلامی از فرصت حج برای بیداری جامعه اسلامی استفاده کنیم.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در همایش بین المللی «تشخیص نقش حج در تقویت همگرایی اسلامی; فرصت ها و چالش ها که در تالار امام موسی صدر دانشگاه مذاهب اسلامی قم برگزار شد، با اشاره به اینکه آموزه های دینی فواید و فرصت های حج را به ما یادآوری می کند، تصریح کرد: در احادیث ما آمده است که اگر منفعت طلب باشد، این است. حرکت دنیا و آخرت به سوی خانه خدا و سفر حج.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) نیز فرمودند که فواید حج شامل تمام مشرق و مغرب، خشکی و دریا و همه افرادی است که به حج آمده اند و مردمی که نرفته اند. همه افرادی که توانایی مالی دارند موظفند هر سال به این سفر بروند و با یکدیگر آشنا شوند.

تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به اینکه مسائل سیاسی و اجتماعی نیز در سفر حج گنجانده شده است، گفت: در فرهنگ دینی ما به حج با نگاه مترقی نگاه می شود.

وی با بیان اینکه زائران ایرانی در سفر حج می توانند پیام انقلاب و رهبری را به دیگران برسانند، خاطرنشان کرد: اگر از فریضه حج به درستی استفاده کنیم قطعاً می توانیم با بهره مندی از مزایای این سفر به نتایج مطلوبی دست یابیم.

قاضی عسکر افزود: در این سفر باید فرصتی برای همه زائران کشورهای مختلف اسلامی ایجاد شود تا در خصوص مشکلات و فرصت های موجود تبادل نظر کنند.

  رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری: مجلس در تصویب قانون نهادهای مدنی از تضعیف فضای عمومی پرهیز کند.

وی با اشاره به اینکه وحدت یکی از موضوعات مهمی است که در حج تحقق می یابد، تصریح کرد: حج قابلیت رفع شبهات و رهایی افکار عمومی ملت های مسلمان را دارد.

نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه دین مبین اسلام حج را وسیله تحکیم دین قرار داده است، یادآور شد: خانه خدا «مملکت امن» نامیده می شود و همه مردم از ثروتمندان گرفته تا … بینوایان از پیر تا جوان در این حرم به همین ترتیب هستند.

وی با اشاره به اینکه طراحی اولیه حوزه حج بسیار زیبا و جالب است، گفت: اگر مسلمانان از ابتدا از این ظرفیت به خوبی استفاده می کردند امروز شاهد این مشکلات برای مسلمانان نبودیم.

قاضی عسکر با بیان اینکه اسلام و فرهنگ شیعه برای رفع اختلافات تلاش می کند، گفت: باید علاوه بر اداره جامعه اسلامی از فرصت حج برای بیداری جامعه اسلامی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش می کنند از حج به عنوان فرصت تفرقه استفاده کنند، گفت: در ماهیت حج هیچ دلیل و فرصتی برای اختلاف وجود ندارد، اما در حج امروز شاهد دسیسه های دشمنان اسلام هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید