عقد قرارداد خرید 100 دستگاه اتوبوس شهری در تبریز

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، یعقوب هوشیار است وی با اعلام این خبر اظهار داشت: این قرارداد بین شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه و شرکت خودروسازی ستاره نیک آریا (SNA) منعقد شده است.

وی افزود: بر اساس این قرارداد 100 دستگاه اتوبوس شهری تک کابین یورو 5 در هفت مرحله و در مدت هشت ماه ساخته و تحویل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز می شود.

شهردار تبریز ادامه داد: 100 درصد قیمت خرید این اتوبوس ها که بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال است از منابع شهرداری تبریز تامین می شود.

از آماده سازی و تکمیل ضلع شمالی آگاه باشید مقبره الشعرا وی در دو ماه آینده خبر داد و گفت: آثار تاریخی ثبت شده در تبریز به سختی با هیچ کلان شهر دیگری برابری می کند و علاوه بر آن توانایی های طبیعی مانند چهار فصل، شاعران و نویسندگان بزرگ و غیره. در این کشور که باید توجه داشته باشید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: 300 وظیفه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در طول روز بر عهده شهرداری است که برای تمامی اقشار و سنین است. نقاط ضعف و قوت در حکمرانی شهری در همه شهرها حاکم است و مختص تبریز نیست. اگر بخواهیم به نقاط قوت کلان شهر تبریز نگاهی بیندازیم، شاید این نقاط قوت از شهرداری نشات نمی گیرد، بلکه بیشتر از فرهنگ غنی و ارزشمند مردم تبریز نشات می گیرد.

هوشیار ادامه داد: در حوزه های اجتماعی عملکرد خوبی داشته ایم که این به دلیل فرهنگ بالای مردم تبریز است. در بحث تکدی گری، معتادان و کودکان کار در تبریز چالش جدی وجود ندارد و این موارد پر رنگ نیست و ما سعی کرده ایم که موارد معدود را مدیریت کنیم.

  دو الگو، دو شهید، دو عارف

شهردار تبریز با اشاره به ضعف های موجود خاطرنشان کرد: در برخی زمینه ها نقاط ضعفی وجود دارد که در همه کلانشهرها یکسان است از جمله عدم درآمد پایدار.

وی درآمد پایدار شهر تبریز را کمتر از 15 درصد عنوان کرد و افزود: تلاش کرده ایم در این مدت با توجه به ظرفیت غنی تبریز درآمد پایدار را ارتقا دهیم و به مرور زمان از معضل تراکم فاصله بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید