رسانه های صهیونیستی از احتمال دیدار عربستان و رژیم صهیونیستی خبر دادند

به گزارش شفقنا از ایرنا، خبرنگار رویترز در قدس اشغالی با انتشار صفحه نخست نسخه چاپی روزنامه یدیعوت آحارونوت این خبر را بازنشر کرد.

در این گزارش آمده است: احتمالا عربستان سعودی با برگزاری نشستی سه جانبه با هیئت های آمریکایی و اسرائیلی در جریان سفر جو بایدن (رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا) یا مدتی پس از آن در هفته آینده موافقت خواهد کرد.

این روزنامه صهیونیستی از ایال هلاتا مشاور امنیت ملی، دیوید بارنیا مدیر موساد و آلون اوشپیز مدیرکل وزارت خارجه اسرائیل به عنوان چهره های احتمالی هیأت اسرائیلی نام برد.

طبق اعلام کاخ سفید، بایدن در تاریخ 13 تا 16 جولای (22 تا 25 ژوئیه) به خاورمیانه، به ویژه اسرائیل، کرانه باختری و سپس عربستان سعودی سفر خواهد کرد.

بخشی از سفر بایدن به عربستان سعودی بر روی دیدار با رهبران عربستان سعودی، امارات، بحرین، کویت، قطر، عمان، مصر، اردن و عراق متمرکز خواهد شد.

بخش دوم مربوط به روابط دوجانبه خواهد بود و بر احیای روابط، نیاز واشنگتن به افزایش تولید نفت از عربستان سعودی و گام های عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل تمرکز خواهد داشت.

شبکه تلویزیونی کن رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که در سفر آتی بایدن به منطقه از توافقنامه امنیتی بزرگ بین اسرائیل و عربستان سعودی رونمایی خواهد شد.

  اختتامیه اولین جشنواره تولیدات رادیویی زیارت برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید