رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب: «حج» محل نفاق شده است

350A4169 خبر عجیب

شفقنا- رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: حج امروز به محل تجمع مسلمانان تبدیل نشده است، بلکه منشأ نفاق و سرمایه گذاری اقتصادی شده است که اهداف عده ای معدود را در آن دنبال می کند.

به گزارش شفقنا، حجت السلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در همایش بین المللی «شناسایی جایگاه حج در تقویت یکپارچگی اسلامی; وی با بیان اینکه «فرصت ها و چالش ها» تنها جایی است که می توان برای تقریب سرمایه گذاری واقعی انجام داد، گفت: متأسفانه این مراسم اکنون به یک اقدام اقتصادی تبدیل شده و اهداف عده ای خاص را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: متأسفانه امروز حج بر عهده آل سعود است و این کشور به جای اینکه عامل وحدت و تبدیل حج جهان اسلام به حج وحدت باشد، آن را به پایگاهی برای اسرائیل و از نظر سیاسی تبدیل کرده است. امروز عربستان به مصداق این جمله تبدیل شده است که «امیدوارم هیچ خیری به تو نرسد، تو به من بدی» این یعنی ما دیگر به دنبال اتحاد از سوی عربستان نیستیم، همین بس که منطقه و حج تبدیل به اسرائیل نمی شود.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب همچنین گفت: در جلسه ای که قرار بود عربستان به پاکستان کمک مالی کند مشکلی پیش آمد و گفته می شود این کمک رد شده است. زیرا اسرائیلی‌ها به سعودی‌ها دستور دادند که در صورت اصلاح و اصلاح روابط پاکستان با اسرائیل، این پول را بدهند، نه غیر از این.

وی در پایان تاکید کرد: حج که باید مظهر وحدت باشد متأسفانه منشأ نفاق شده است. اکنون باید از عربستان سعودی بخواهیم که در اینجا به نفع اسرائیل عمل نکند و به نزدیکی مسلمانان بیندیشد.

  سرپرست منطقه هشت شهرداری کوم با حضور در سامانه 137 به درخواست شهروندان پاسخ مستقیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید