دشمن با دروغ و تهمت قصد دارد ایران را جامعه ای ناامید معرفی کند

به گزارش خبرگزاری موج، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر پنجشنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی مطبوعات دینی که در سالن همایش های تالار فرهنگ و هنر قم برگزار شد، گفت: دشمن به دنبال مدیریت است. محیطی بیگانه با جامعه و نظام امید بخشی و کاشتن ناامیدی مهمترین وظیفه رسانه های دشمن و مزدوران داخلی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه رسانه های کشور دعوت کرد تا در راستای منافع ملی همدلانه عمل کنند و افزود: همه رسانه ها باید به سمت اصول مشترک برای منافع ملی سوق داده شوند.

وی گفت: جمهوری اسلامی تمام قواعد متعارف در نظام بین المللی طلا و قدرت را کنار گذاشت و نظام توحیدی را راه اندازی کرد. بنابراین در مقابل تحرکات دشمن باید در یک جهت و هم افزایی در جبهه رسانه حرکت کرد.

اسماعیلی افزود: دشمن قصد دارد چهره سیاه و ناامیدی در کشور افکنده و با دروغ پردازی ایران اسلامی را جامعه ای ناامید و بحران زده معرفی کند.

وی بیان کرد: انتشار نظرسنجی جامعه شناسی در روزهای گذشته جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور که توسط گروه جهاد دانشگاهی با موضوع نگرش مردم به زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی برگزار شد، مشخص شد. که شادی مردم نزدیک به 70 درصد است و بعد از انتشار این آمار بود که برخی در شبکه های اجتماعی اعلام کردند دولت دروغ می گوید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رسانه معند اصرار دارد که بگوید زندگی مردم در تاریکی و بحران است و مردم در گرایش های مذهبی ضعیف هستند، در حالی که طبق آمار 90 درصد مردم گرایش مذهبی دارند و 76 درصد مشارکت دارند. در مناسک دینی».

  جلیلی: یکی از راه های تشخیص محتوای جعلی از محتوای واقعی، توجه به فضای قطبی شدن محتوا است

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه از ابتدای تشکیل دولت تاکنون صدها نشریه و پایگاه خبری مجوز فعالیت دریافت کرده اند، اظهار داشت: تلاش خود را بر موضوع حمایت از حیات مطبوعات و خبرگزاری ها متمرکز کرده ایم.

اسماعیلی بیان کرد: امروز هر چه جلوتر می رویم فاصله زمانی تولید و انتشار اخبار کمتر می شود و بخش مهمی از اطلاع رسانی در فضای جدید انجام می شود اما این به معنای کنار گذاشتن رسانه مکتوب نیست.

وی تاکید کرد: باید به همزیستی مشخصی بین رسانه های مکتوب و الکترونیکی دست یابیم و اساس ما در دولت حمایت از هر دو بخش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در بحث حمایت از رسانه های مکتوب با فشار جدی مواجه شدیم تا ارزی که با دستور رئیس جمهور با قیمت بسیار مناسب وارد کشور شود و می توانیم تامین کنیم. بخش مهمی از نیازهای رسانه های مکتوب است.

دیدگاهتان را بنویسید