دستگیری سه معدنچی غیرمجاز در شهرستان بابلسر

به گزارش خبرگزاری مازندران موج، سرهنگ محمدرضا کردان با اشاره به تعامل و مشارکت اجتماعی مردم فرهنگ دوست مازندران گفت: بر اساس اخبار و گزارش های رسیده به پاسداران افتخاری میراث مبنی بر حضور افراد ناشناس. در یکی از مناطق اعلام شده و حفاری های غیرمجاز بلافاصله ماموران امنیتی شهرستان به محل اعزام شدند که پس از هماهنگی با پلیس شهرستان و با دستور مقام قضایی در عملیاتی مشترک سه نفر از حفاران غیر مجاز در حین استخراج متوقف شد.

وی ادامه داد: در این عملیات مشترک ابزار حفاری کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به کشف ظرف سفالی در این عملیات که بر اساس نظریه کارشناسی این اداره کل مربوط به 2500 سال پیش و متعلق به عصر آهن است. ، گفت: این افراد برای ادامه سیر مراحل قانونی، ماموران انتظامی پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با تشکر از اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع جرم هم استانی ها تاکید کرد: حفظ میراث فرهنگی در استان مازندران با توجه به گستردگی و پراکندگی کارها نیازمند مشارکت همه جانبه همشهریان است.

سرهنگ کردان گفت: هموطنان و دوستداران میراث فرهنگی می توانند هشدارهای خود را به سامانه خبری اداره کل حفاظت آثار تاریخی استان مازندران به شماره تلفن 3391007 اطلاع دهند.

  کسب رتبه اول سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید