خطر گرسنگی؛ یمن به دنبال واردات گندم از هند است

0 خبر عجیب

شفقنا- یمنی ها به دنبال واردات غلات از هند هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یکی از وزرای دولت یمن روز پنجشنبه گفت: یک هیئت یمنی هفته آینده به هند سفر می کند تا گندم را به این کشور جنگ زده که ذخایر استراتژیک غذایی در آن رو به اتمام است، برساند.

محمد الاشوال، وزیر بازرگانی و صنعت دولت یمن که مورد حمایت عربستان سعودی است، گفت که این هیئت به دنبال نهایی کردن توافقی برای واردات گندم از هند است. وی گفت: ذخایر استراتژیک غذایی یمن تنها تا پایان ماه اوت خواهد رسید.

عربستان سعودی از سال 2015 به یمن حمله کرده و در حالی که هزاران نفر را در آن کشور کشته است، با محاصره کامل، باعث قحطی در آن کشور فقیر و کم آب شده است.

اختلال در صادرات اوکراین و روسیه ناشی از حمله روسیه به اوکراین و ممنوعیت صادرات هند، عمیق‌تر شدن بحران گرسنگی یمن و تشدید تورم قیمت مواد غذایی است. به طور کلی، تورم در دو سال در برخی مناطق کشور دو برابر شده است.

هند در ماه مه صادرات گندم را به دلیل کاهش تولید و افزایش قیمت های داخلی ممنوع کرد.

اشوال گفت: در اجرای توافق با دولت هند در خصوص لغو ممنوعیت صادرات گندم به یمن پیشرفت های زیادی حاصل شده است. هنوز مشخص نیست که یمن به دنبال چه مقدار گندم از هند است یا در صورت دستیابی به توافق چه زمانی ممکن است تحویل داده شود.

گزارش اصلی رویترز را ببینید

  امیر عبداللهیان به جوزف بورل سلام می کند

دیدگاهتان را بنویسید