خبرگزاری فرانسه: حذف الزام به محرم شدن در حج منجر به مشارکت گسترده زنان در این محفل مذهبی شد + تصاویر

5 8 خبر عجیب

شفقنا- عربستان سعودی سال گذشته الزام زنان به همراه مرد در مناسک حج را حذف کرد. این مشکل باعث شده است تا بانوان برای انجام این وظیفه مهم حضور گسترده داشته باشند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ خبرگزاری فرانسه نوشت: در سال 2021 و در چارچوب الزامات مربوط به اپیدمی کووید-19، عربستان سعودی قانون قدیمی حضور در ماه محرم یا همراه مرد برای زنان در حج را لغو کرد. این موضوع باعث شده است که هزاران زن از سراسر جهان اسلام امسال به مکه و مدینه و در مراسم حج در سال 2022 برای شرکت در این محفل مذهبی شرکت کنند.

بسیاری از زنان لباس های مشکی که به طور سنتی مورد علاقه سازمان دهندگان حج بود کنار گذاشته و قرمز، سبز، نارنجی و آبی پوشیدند.

سال گذشته، وزارت حج عربستان سعودی به زنان در هر سنی اجازه داد که بدون اقوام مرد به زیارت بپردازند که به عنوان محرم شناخته می شود، مشروط بر اینکه به صورت گروهی بروند.

مقامات سعودی قبلاً برای هر زائر زن زیر 45 سال، یک ولی مرد را ملزم می کردند، قانونی که بسیاری از زنان در سراسر جهان را از انجام یکی از پنج رکن اسلام باز می داشت. تصمیم جدید همچنین زنان بالای 45 سال را که برای حضور بدون برادر، پسر، پدر یا شوهر مردد بودند، تشویق کرد.

اخبار قبلیوزیر ارشاد: ​​رویکرد دولت انقلاب حمایت از آزادی بیان و قلم است

  دوز تقویت کننده برای افراد مسن دریافت کننده واکسن اسپوتنیک و آسترازنکا صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید