تعداد مبتلایان به آبله میمون در جهان از 6 هزار نفر گذشت

14010416000379 Test PhotoN خبر عجیب

شفقنا- سازمان جهانی بهداشت از دو مورد فوتی جدید بر اثر آبله میمون خبر داد و مجموع تلفات ناشی از این ویروس از ابتدای سال به ۳ نفر و تعداد مبتلایان به این بیماری در سراسر جهان از ۶ هزار نفر گذشت.

به گزارش شفقنا از فارس به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از آبله میمون را به روز کرد. این سازمان اعلام کرد موارد ابتلا به این بیماری از آخرین گزارش در 27 ژوئن 77 درصد افزایش یافته و به 6.27 مورد رسیده است که بیشتر آنها در منطقه اروپا گزارش شده است. با این حال، این گزارش نشان داد که هر سه مورد مرگ در آفریقا بوده است. در حال حاضر 58 کشور به این بیماری مبتلا هستند و اروپا مرکز این ویروس است.

این به روز رسانی همچنین نشان داد که بیش از 99 درصد موارد در میان مردان است. این بیماری هنوز در مردانی که اخیراً با مردان دیگری رابطه جنسی داشته اند و شرکای جنسی متفاوتی انتخاب کرده اند، رخ می دهد.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: سازمان ملل متحد در هفته ای که از 18 جولای (27 ژوئیه) شروع می شود، در ژنو، سوئیس نشستی برای اعلام وضعیت اضطراری آبله میمون برگزار می کند. این وضعیت بالاترین سطح هشدار سازمان بهداشت جهانی است.

در جلسه قبلی که در 27 ژوئن برگزار شد، کمیته تصمیم گرفت شیوع بیماری را که از آفریقا شروع شده و به کشورهای دیگر سرایت کرده است، یک وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام نکند زیرا تعداد افراد مبتلا در آن زمان نگران کننده نبود. و وضعیت از آستانه اعلام وضعیت اضطراری نگذشته بود.

  گزارش تصویری: زائران به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) به سمت کاظمین می روند.

دیدگاهتان را بنویسید